Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2005-13

RK-14-2005-13.doc
Číslo jednacíRK-14-2005-13
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření "Bodová závada silnice II/360 - Moravec" - úhrada odvodů za trvalé vynětí ze ZPF
Zpracoval T. Pípal
Popis problémuV roce 2004 byla krajem Vysočina realizována stavba Bodová závada silnice II/360 -Moravec. Tato stavba byla zařazena v rozpočtu r. 2004. Kolaudační rozhodnutí na uvedenou stavbu bylo vydáno dne 26. 5. 2004. Součástí stavby bylo rovněž provedení jednostranného chodníku podél silnice II/360. Investorem stavby chodníku byla obec Moravec. Jak komunikace tak chodník zasahovaly do pozemků vedených jako zemědělský půdní fond, proto pro obě stavby řešil Městský úřad Velké Meziříčí, odbor životního prostředí vynětí ze zemědělského půdního fondu současně. Z důvodu pozdější kolaudace stavby chodníku bylo městským úřadem V. Meziříčí, odborem životního prostředí vydáno rozhodnutí - stanovení výše odvodů za trvalé odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu až v roce 2005, kdy již tato stavba není zahrnuta v rozpočtu kraje. Podíl odvodů za vynětí ze ZPF pro kraj Vysočinu činí 1 254,- Kč.
Návrh řešení Návrh předpokládá schválit rozpočtové opatření v rámci kapitoly Nemovitý majetek, Investice v dopravě zařazením akce "Bodová závada silnice II/360 - Moravec" ve výši 1 254,- Kč. Finanční prostředky se navrhují převést z akce "III/15245 Dalešice - most" v rámci stávající výše položky rozpočtu.
Finanční prostředky budou použity k úhradě odvodů za trvalé odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu.
StanoviskaOdbor ekonomický souhlasí s navrhovaným rozpočtovým opatřením v rámci kapitoly Nemovitý majetek.
* zařazení nové akce "Bodová závada silnice II/360 - Moravec" do přílohy M4 rozepisující položku Investice v dopravě kapitoly Nemovitý majetek rozpočtu kraje;
* přesun části finančních prostředků v rámci položky Investice v dopravě na kapitole Nemovitý majetek ze schválené akce "III/15245 Dalešice - most" na nově zařazenou akci "Bodová závada silnice II/360 - Moravec" ve výši 1 254,- Kč.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor ekonomický
Termín duben 2005