Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2005-35

RK-12-2005-35.doc  RK-12-2005-35pr1.doc  RK-12-2005-35pr2.doc
Číslo jednacíRK-12-2005-35
NázevFOND VYSOČINY - Grantový program Integrace aplikačního vybavení ISVS - žádost o prodloužení termínu realizace projektu
Zpracoval M. Rojková
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuV červenci 2004 Zastupitelstvo kraje Vysočina schválilo grantový program Integrace aplikačního vybavení ISVS. Na grantový program byla určena částka 1.000.000,- Kč. Cílem a předmětem programu bylo efektivnější využití aplikačního vybavení veřejné správy, sdílení dat, zrychlení úředních procesů, zvýšení počtu aplikací využívajících základní registry ISVS, zpřístupnění dat z backoffice systémů úřadů veřejnosti. Podpora byla zaměřena především na vývoj nástrojů integrace aplikací - WS (web services) na bázi XML/SOAP, realizaci filozofie SOA architektury (Service Oriented Architecture) apod. Hodnocení přijatých žádostí proběhlo v říjnu 2004 elektronickou formou prostřednictvím e-mailu.
Úspěšnými (podpořený) byl také projekt statutárního města Jihlava, FV 00/86/04, schválená částka byla 180.000,- Kč. Žadatel nyní zaslal žádost v souladu se Smlouvou (článek V., odstavec i) - Základní povinnosti příjemce podpory):
i) Bez zbytečného odkladu požádat Kraj o změnu smlouvy či poskytnutí výjimky v případě takových změn skutečností či podmínek předpokládaných ve smlouvě, které by mu bez jeho zavinění znemožnily dodržet podmínky smlouvy.
Žadatel žádá o prodloužení doby realizace projektu o dva měsíce z důvodu závažných personálních změn. Žádost o prodloužení lhůty byla podána včas e-mailem dne 8.3.2005 a poštou doručena dne 9.3.2005.
Návrh řešení Odbor informatiky předkládá návrh na schválení žádosti o prodloužení termínu realizace projektu o 2 měsíce u žádosti statutárního města Jihlava, evidenční číslo FV 001/86/04.
StanoviskaORR - žadatel předložil svoji žádost o prodloužení termínu realizace projektu před ukončením stanovené lhůty pro realizaci projektu a nedošlo tudíž k rozporu s ustanovením Smlouvy o poskytnutí podpory.
* prodloužení termínu realizace projektu o 2 měsíce dle materiálu RK-12-2005-35, př. 1;
* podepsání dodatku ke smlouvě o poskytnutí podpory dle RK-12-2005-35, př. 2.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín 15. 3. 2005