Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2014-49

RK-11-2014-49.doc  RK-11-2014-49pr01.doc
Číslo jednacíRK-11-2014-49
NázevStrategie inteligentní specializace - krajský annex
Zpracoval D. Vichr, M. Molák
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o informaci o přípravě Krajského annexu Kraje Vysočina Strategie inteligentní specializace ČR (dále i S3 ).
MŠMT připravuje koncepci S3, která je podmínkou Evropské komise, pro možnost financování oblastí souvisejících s vědou, výzkumem, inovacemi a podnikání a rozvojem lidských zdrojů ze strukturálních fondů v rámci připravovaných operačních programů OPVVV a OPPIK pro období 2014+. Jedná se tedy o národní dokument, jehož součástí budou také přílohy za jednotlivé kraje, kde budou uvedena specifika daného kraje a naformulovány specifické intervence vhodné pro řešení a ovlivňování na území daného regionu.
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina zpracoval ve spolupráci s S3 manažerkou pracovní verzi krajského annexu S3, která je obsahem materiálu
RK-11-2014-49, př. 1. Pro jeho přípravu byly využity závěry Regionální inovační strategie Kraje Vysočina a také průzkum ve vybraných firmách zabývajících se inovacemi. Jednotlivé dílčí části annexu byly konzultovány s facilitátorem vybraným ze strany MŠMT. Krajský annex by měl být dopracován v průběhu dubna 2014 a následně předložen na jednání zastupitelstva kraje ke schválení, a to nejpozději do konce června 2014.
Pro zastřešení a koordinování aktivit souvisejících s VaV byla v regionu vytvořena Krajská rada pro inovace (dále i RAPI ), ve které jsou zástupci kraje, výzkumného sektoru, vysokého školství a podnikatelského sektoru. O přípravě Krajského annexu je RAPI průběžně informována s možností připomínkování.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Radě Kraje Vysočina vzít na vědomí pracovní verzi krajského annexu dle materiálů RK-11-2014-49, př. 1.
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina následně dopracuje krajský annex a předloží jej ke schválení Zastupitelstvu Kraje Vysočina (dále i ZK ) do konce června 2014.
StanoviskaVRR: Na svém jednání dne 17. 3. 2014 usnesením č. 14/02/2014/Vrr vzal Výbor regionálního rozvoje zastupitelstva Kraje Vysočina na vědomí informaci o strategii Krajský annex S3 Strategie.

Usnesením č. 013/02/2014/Krzp dne 14. 3. 2014 Komise rozpočtová, pro zaměstnanost a podnikání Rady Kraje Vysočina vzala na vědomí informace o krajském annexu S3 Strategie a doporučila radě kraje vzít na vědomí informace o krajském annexu S3 Strategie.
bere na vědomí
pracovní verzi Krajského annexu Kraje Vysočina Strategie inteligentní specializace ČR dle materiálu RK-11-2014-49, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 2014- 3- 25