Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2014-14

RK-11-2014-14.doc  RK-11-2014-14pr01.pdf
Číslo jednacíRK-11-2014-14
NázevNávrh na zařazení nové akce Gymnázium Pacov - oprava podlahy tělocvičny do rozpočtu kraje, kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M1 - návrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Nemovitý majetek
Zpracoval P. Kolář, M. Pech
Předkládá P. Kolář, K. Ubr
Popis problémuKraj Vysočina zřizuje příspěvkovou organizaci Gymnázium Pacov (dále jen škola ). Škola sídlí v budově na adrese Hronova 1079, Pacov. Dle usnesení č. 0308/04/2013/ZK tuto příspěvkovou organizaci přebírá do zřizovatelské působnosti k 1. 1. 2015 město Pacov. Vedení školy se obrátilo na zřizovatele se žádostí o zajištění opravy fasády a podlahy v tělocvičně. Tyto opravy by dle žádosti bylo vhodné provést před převodem zřizovatelské působnosti a převodem nemovitého majetku do vlastnictví města Pacov. Předběžné odhady nákladů na provedení oprav jsou ve výši 100 tis. Kč na fasádu a 785 tis. Kč na podlahu tělocvičny. Odborná firma provedla posouzení zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví studentů se zjištěním značných nerovností podlahy, prohlubní, popraskání prken, otřepy třísek s nebezpečím úrazů a zadření třísek. Investiční fond školy ve výši 440 000 Kč je možné pro tyto opravy využít.
Návrh řešení OM společně s OŠMS navrhují částečně vyhovět žádosti a realizovat opravu podlahy tělocvičny. Rozsah opravy je předpokládán v demontáži stávající palubovky včetně roštu, montáž nového zdvojeného odpruženého roštu, montáž OSB záklopu a montáž sportovní parketové podlahy.
Návrh proto předpokládá rozhodnutí o zařazení nové akce Gymnázium Pacov - oprava podlahy tělocvičny do rozpočtu kraje - kapitoly Nemovitý majetek, příloha M1 -Technická zhodnocení a vyjmenované opravy ve školství. Finanční krytí OM navrhuje zajistit částečně změnou rozpisu rozpočtu v rámci kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M1 a částečně nařízeným odvodem z investičního fondu školy ve výši 440 000 Kč do rozpočtu zřizovatele.
StanoviskaOŠMS: souhlasíme s navrženým řešením
OE: nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření.
zařadit novou akci Gymnázium Pacov - oprava podlahy tělocvičny do rozpočtu kraje kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M1 - Technická zhodnocení a vyjmenované opravy ve školství;

ukládá
odvod z investičního fondu do rozpočtu kraje Gymnáziu Pacov, IČO 62540076 ve výši 440 000 Kč dle materiálu RK-11-2014-14;
* rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů (§ 3121 Gymnázia, položka 2122 Odvody příspěvkových organizací) o částku 440 000 Kč při současném zvýšení výdajů (kapitola Nemovitý majetek, příloha M1 - Technická zhodnocení a vyjmenované opravy ve školství) o částku 440 000 Kč;
* zvýšení závazného ukazatele Odvod z investičního fondu u Gymnázia Pacov, IČO 62540076 o částku 440 000 Kč dle materiálu RK-11-2014-14.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor ekonomický, odbor školství mládeže a sportu
Termín 30. 4. 2014