Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2014-14

RK-04-2014-14.doc  RK-04-2014-14pr01.doc  RK-04-2014-14pr02.doc
Číslo jednacíRK-04-2014-14
NázevŽádost o příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury
Zpracoval H. Strnadová
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuStátní fond dopravní infrastruktury (dále jen SFDI) zveřejnil Pravidla pro poskytování příspěvku na průzkumné a projektové práce, studijní a expertní činnosti zaměřené na výstavbu, modernizaci a opravy silnic a dálnic, dopravně významných vnitrozemských vodních cest a staveb celostátních a regionálních drah v roce 2014 (dále jen Pravidla). Odbor dopravy a silničního hospodářství (dále jen ODSH) připravuje k realizaci akci II/602 Velké Meziříčí, ul. Sokolovská a Karlov, 10. stavba . Z důvodu protihlukové úpravy povrchu vozovky je záměrem ODSH realizovat na této stavbě povrch vozovky s asfaltem modifikovaným pryžovým granulátem, běžně nazývaným jako gumoasfalt. Užitím této technologie dojde ke snížení hlukové zátěže o cca 3 dB. Jedná se o použití nové technologie, která svým charakterem odpovídá podmínkám, za kterých je možné podat žádost o příspěvek dle Pravidel vyhlášených SFDI.
Předpokládané náklady stavby jsou 25 mil. Kč bez DPH. Z rozpočtu SFDI lze poskytnout příspěvek maximálně do výše 75%. Akce je schválena k realizaci v roce 2014 z kapitoly Doprava, příloha D2 - Investice v dopravě.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje radě kraje: :
* schválit podání žádosti o poskytnutí příspěvku z rozpočtu SFDI pro rok 2014 na průzkumné a projektové práce, studijní a expertní činnosti dle materiálu RK-04-2014-14 v souladu a termínech dle Pravidel pro poskytování příspěvku na průzkumné a projektové práce, studijní a expertní činnosti zaměřené na výstavbu, modernizaci a opravy silnic a dálnic, dopravně významných vnitrozemských vodních cest a staveb celostátních a regionálních drah v roce 2014;
* prohlásit skutečnosti uvedené v materiálu RK-04-2014-14, př. 1 a RK-04-2014-14, př. 2.
StanoviskaOdbor ekonomický: Ve schváleném Rozpočtu Kraje Vysočina na rok 2014, v kapitole Doprava, v příloze D2 - Investice v dopravě jsou na akci II/602 Velké Meziříčí - ul. Sokolovská a Karlov, 10. stavba narozpočtovány finanční prostředky ve výši odpovídající podílu kraje.
podat žádost o poskytnutí příspěvku z rozpočtu SFDI pro rok 2014 na průzkumné a projektové práce, studijní a expertní činnosti dle materiálu RK-04-2014-14 v souladu a termínech dle Pravidel pro poskytování příspěvku na průzkumné a projektové práce, studijní a expertní činnosti zaměřené na výstavbu, modernizaci a opravy silnic a dálnic, dopravně významných vnitrozemských vodních cest a staveb celostátních a regionálních drah v roce 2014;
prohlašuje
skutečnosti uvedené v materiálech RK-04-2014-14, př. 1 a RK-04-2014-14, př. 2.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín dle schválených termínů