Detail materiálu pro radu čj. RK-02-2014-73

Číslo jednacíRK-02-2014-73
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu - k.ú. Svatoslav
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa OM se obrátila obec Svatoslav se žádostí o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu Rekonstrukce chodníku na pozemku par. č. 2586/11 v k. ú. a obci Svatoslav . Stávající chodník je poškozený a obec chce poškozenou dlažbu vyměnit za novou. Rekonstrukce má být financována z dotačních prostředků (Fond obnovy venkova) a jednou z podmínek je souhlas vlastníka pozemku se stavbou a následně získání vlastnického práva k pozemku zastavěnému chodníkem.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Svatoslav smlouvu zakládající právo provést výše uvedenou stavbu na pozemku ve vlastnictví Kraje Vysočina. Smlouva bude sloužit jako doklad, kterým vlastník pozemku vyjadřuje souhlas se stavbou.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Třebíč vydala dne 8. 1. 2013 souhlas s rekonstrukcí chodníku na pozemku par. č. 2586/11 v k.ú. Svatoslav.
souhlasí
se stavbou Rekonstrukce chodníku na pozemku par. č. 2586/11 v k. ú. Svatoslav ;
* uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Svatoslav smlouvu zakládající obci Svatoslav právo provést stavbu Rekonstrukce chodníku na pozemku 2586/11 v k .ú. a obci Svatoslav mimo jiné na pozemku par. č. 2586/11 v k.ú. Svatoslav;
* zveřejnit záměr darování části pozemku par. č. 2586/11 v k.ú. a obci Svatoslav, která bude zastavěna chodníkem, do vlastnictví obce Svatoslav.
Odpovědnost OM
Termín 31. 1. 2014