Detail materiálu pro radu čj. RK-02-2014-29

RK-02-2014-29.doc  RK-02-2014-29pr01.doc  RK-02-2014-29pr02.pdf
Číslo jednacíRK-02-2014-29
NázevRozpočtové opatření na kapitole Sociální věci - poskytnutí investiční dotace Ústavu sociální péče Lidmaň, příspěvkové organizaci včetně schválení čerpání investičního fondu
Zpracoval L. Hondlová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuÚstav sociální péče Lidmaň, příspěvková organizace, požádal o poskytnutí investiční dotace z důvodu nákupu vícemístného automobilu, který bude sloužit k přepravě uživatelů do jejich zaměstnání. Organizace dosud používala k přepravě uživatelů do zaměstnání jak vlastní automobily, tak i automobil firmy ve které uživatelé pracují. V současné době však firma nemá již žádný vhodný automobil k dispozici. Aby byla organizace schopna i nadále zajistit dopravu svých uživatelů do zaměstnání, potřebuje pořídit jeden vícemístný automobil (v ceně max. do 350 000 Kč). Protože organizace není schopna nákup automobilu zajistit plně ze svého investičního fondu, požádala o poskytnutí investiční dotace. Na kapitole Sociální věci je v roce 2014 počítáno s nákupem vícemístných automobilů. Jedná se o pokračování obnovy vozového parku příspěvkových organizací z minulých let v návaznosti na postupné stárnutí vybavení v organizacích.
Návrh řešení Odbor sociálních věcí navrhuje radě kraje schválit rozpočtové opatření v rámci kapitoly Sociální věci, kterým bude z investiční rezervy (rozpočtová položka 6901) uvolněna částka 200 tis. Kč ve prospěch Ústavu sociální péče Lidmaň, příspěvkové organizace.
Finanční prostředky budou poskytnuty jako investiční dotace v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů.
StanoviskaEkonomický odbor k návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky.
Stanovisko OI: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID O00874.
* rozpočtové opatření v rámci kapitoly Sociální věci a § 4357 - Domovy pro osoby se zdravotním postižením a domovy se zvláštním režimem, spočívající ve zvýšení položky 6351 - Investiční transfery zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 200 000 Kč s určením pro Ústav sociální péče Lidmaň, příspěvkovou organizaci při současném snížení položky 6901 - Rezervy kapitálových výdajů o stejnou částku 200 000 Kč;
* změnu závazného ukazatele Investiční dotace u Ústavu sociální péče Lidmaň, příspěvkové organizace o částku 200 000 Kč k nákupu vícemístného automobilu;
* čerpání investičního fondu v roce 2014 Ústavu sociální péče Lidmaň, příspěvkové organizace, ve výši 350 000 Kč s určením na nákup vícemístného automobilu.
Odpovědnost odbor sociálních věcí, odbor ekonomický, ředitel Ústavu sociální péče Lidmaň, příspěvkové organizace
Termín 30. 4. 2014