Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2005-05

NázevProdej pozemku v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou
Zpracoval Z. Maštera
Popis problému

Kraj Vysočina je na základě zákona 157/2000 Sb. o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001, mimo jiné vlastníkem pozemku par. č. 1660/1
v k. ú a obci Luka nad Jihlavou. Tento pozemek je silničním pozemkem silnice II/404.
Na kraj Vysočina se obrátili jako investoři manželé Milan a Jana Munduchovi, bytem U Koupaliště 360, Luka nad Jihlavou, kteří na základě platného stavebního povolení vydaného OÚ Luka nad Jihlavou staví svůj rodinný dům v sousedství uvedeného pozemku, se žádostí o odprodej části tohoto pozemku pro stavbu schodiště ke svému rodinnému domu. Ve své žádosti manželé Munduchovi uvádí, že stavba tohoto schodiště je již součástí stavebního povolení RD a že oddělovací GP nechají v případě souhlasu s odprodejem vyhotovit na své náklady.

Návrh řešení

Rodinný domek je situován na svahu nad silnici II/404. Žadatelé mají s krajem Vysočina již uzavřenou smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene pro vedení elektropřípojky a plynové přípojky k tomuto RD.
Odbor majetkový na základě kladného stanoviska SÚS Jihlava doporučuje odprodat potřebnou část pozemku par. č. 1660/1 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou, na kterém není umístěno silniční těleso žadatelům za cenu stanovenou odborným cenovým posudkem, vyhotoveným na jejich náklad.
V souladu s ustanovením § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění je třeba záměr prodeje uvedené části pozemku zveřejnit na úřední desce kraje.
Stanoviska

Obec Luka nad Jihlavou souhlasí s prodejem pozemku žadatelům.
Souhlasné stanovisko SÚS Jihlava ze dne 7. 1. 2005.

Návrh usnesení

Rada kraje
zveřejnění záměru prodat část pozemku par. č. 1660/1 v k. ú. Luka nad Jihlavou pro stavbu přístupového schodiště k rodinnému domku na pozemku par. č. 377/24 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou.
Termín únor 2005