Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2005-07

RK-03-2005-07.doc
Číslo jednacíRK-03-2005-07
NázevŽádost o odprodej stavby a pozemku v k. ú. a obci Pelhřimov
Zpracoval M. Jaroš
Popis problému Kraj Vysočina se od 1. 1. 2003 stal na základě zákona č. 290/2002 Sb., o přechodu některých dalších věcí, práv a závazků ČR na kraje a obce, občanská sdružení působících v oblasti tělovýchovy a sportu a o souvisejících změnách a o změnách zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu věcí, práv a závazků z majetku ČR, ve znění zákona č. 10/2001 Sb., a zákona č. 20/1966 Sb., o péči zdraví lidu, ve znění pozdějších předpisů a Protokolu o předání a převzetí majetku státu ze dne 19. 12. 2002 vlastníkem mimo jiné majetku bývalé státní Okresní nemocnice Pelhřimov. Odbor majetkový obdržel od Zdeňka Bourka žádost o odprodej zahradního domku bez č.e. na pozemku par. č. 1961/10 a pozemku par. č. 1961/10 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 18 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov. Tyto nemovitosti jsou Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Pelhřimov pro výše uvedené k. ú. vedeny na LV č. 4302, kde je jako vlastník uvedena Vysočina. Žadatel je má od roku 1997 v nájmu. Tyto nemovitosti se nacházejí v zahrádkářské kolonii a nemocnice je pro svůj provoz nepotřebuje. Žadatel má v nájmu i zahradu okolo domku, která byla původně ve vlastnictví ČR a právo hospodařit s ním měla tehdejší státní příspěvková organizace s názvem Okresní nemocnice Pelhřimov. Protože pozemek par. č. 1961/7 tvoří zemědělský půdní fond byl převeden na základě zákona č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku, v platném znění, do správy Pozemkového fondu ČR. Žadatel má v současné době požádáno u PF ČR i o odprodej tohoto pozemku. Cena převáděných nemovitostí bude určena dle zák. č. 151/1997 Sb., o oceňování nemovitostí, v platném znění a prováděcí vyhláškou k tomuto zákonu č. 540/2002 Sb., v platném znění.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje dle článku II. odst. 3 písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina přímý prodej výše uvedených nemovitostí žadateli. Pokud dojde je schválení prodeje nemovitostí zastupitelstvem kraje a poté k podpisu smluvních stran, budou smlouvy předloženy příslušnému katastrálnímu úřadu na vklad do katastru nemovitostí. Návrh předpokládá schválení zveřejnění záměru prodeje nemovitostí na úřední desce krajského úřadu.
Stanoviska Nemocnice Pelhřimov souhlasí s prodejem nemovitostí. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví souhlasí s prodejem nemovitostí. Město Pelhřimov nemá o výše uvedené nemovitosti zájem.
Návrh usnesení Rada kraje schvaluje zveřejnění záměru prodeje zahradního domku bez č. e. na pozemku par. č. 1961/10 a pozemku par. č. 1961/10 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 18 m2 v k. ú. a obci Pelhřimov.
Termín únor 2005