Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2011-58

RK-21-2011-58.doc  RK-21-2011-58pr01.doc  RK-21-2011-58pr02.doc  RK-21-2011-58pr03.doc
Číslo jednacíRK-21-2011-58
NázevInformace o uzavření dodatků smluv na veřejné zakázky zadávané podle zákona o veřejných zakázkách
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuJedná se o informaci o uzavření dodatků smluv na realizaci těchto akcí:
Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč , Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Kamenice nad Lipou a Krajský úřad kraje Vysočina-dostavba KrÚ - Komunikace a parkoviště v areálu bývalých Kasáren Otakara Jaroše .
V souvislosti s realizací akce Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč bylo nezbytné provedení stavebních prací (tzv. vícepráce), které nebyly uvedeny v položkovém rozpočtu a jejich provedení podmiňovalo dokončení celé akce. Hodnota těchto stavebních prací činila dle oceněného položkového rozpočtu částku 2 209 677,17 Kč bez DPH. Tyto vícepráce částečně nahradily původně projektované práce, a proto v důsledku těchto změn byla částka víceprací kompenzována méněpracemi v hodnotě 2 167 266,53 Kč bez DPH; celkový nárůst ceny díla tak činí celkem 42 410,64 Kč bez DPH.
Pro způsob zadání výše uvedených dodatečných prací byly splněny podmínky pro zahájení jednacího řízení bez uveřejnění ve smyslu ust. § 23 odst. 7 písm. a) zákona č. 137/2006 Sb. O zahájení jednání a o zadání veřejné zakázky na dodatečné stavební práce rozhodl náměstek hejtmana kraje Ing. Libor Joukl na základě oprávnění dle čl. 6 odst. 11 Pravidel Rady kraje Vysočina pro zadávání veřejných zakázek v podmínkách kraje Vysočina a příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina .
V průběhu realizace akce Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Kamenice nad Lipou nebyly v důsledku chyb v rozpočtu (např. duplicita položek) provedeny některé práce, čímž došlo k zúžení předmětu plnění. Hodnota těchto méněprací byla oceněna celkovou částkou 185 069 Kč bez DPH. O tuto částka se snížila celková cena díla.
V souvislosti s realizací akce Krajský úřad kraje Vysočina-dostavba KrÚ - Komunikace a parkoviště v areálu bývalých Kasáren Otakara Jaroše se smluvní strany dohodly na prodloužení termínu dokončení akce (původně 31. 5. 2011). Důvodem byl zájem realizovat pokládku povrchů na této akci současně s pokládkou povrchů na akci Klientské parkoviště VZP ČR Jihlava , jejímž investorem je Všeobecné zdravotní pojišťovna.
Návrh řešení 1) Dne 26. 4. 2011 byl uzavřen mezi Vysočinou a zhotovitelem stavebních prací (Outulný, a.s.) dodatek č. 4 Smlouvy o dílo na akci Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč - materiál RK-21-2011-58, př. 1
2) Dne 4. 5. 2011 byl uzavřen mezi Vysočinou a zhotovitelem stavebních prací (I.Kamenická stavební a obchodní firma s.r.o.) dodatek č. 1 Smlouvy o dílo na akci Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Kamenice nad Lipou - materiál RK-21-2011-58, př. 2
3) Dne 23. 5. 2011 byl uzavřen mezi Vysočinou a zhotovitelem stavebních prací (Skanska a.s.) dodatek č. 1 Smlouvy o dílo na akci Krajský úřad kraje Vysočina-dostavba KrÚ - Komunikace a parkoviště v areálu bývalých Kasáren Otakara Jaroše - materiál RK-21-2011-58, př. 3.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
* uzavření dodatku č. 4 Smlouvy o dílo na akci Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč ;
* uzavření dodatku č. 1 Smlouvy o dílo na akci Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Kamenice nad Lipou ;
* uzavření dodatku č. 1 Smlouvy o dílo na akci Krajský úřad kraje Vysočina-dostavba KrÚ - Komunikace a parkoviště v areálu bývalých Kasáren Otakara Jaroše .
Termín 13. 6. 2011