Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2011-35

RK-13-2011-35.doc
Číslo jednacíRK-13-2011-35
NázevPoskytování péče na sociálních lůžkách ve zdravotnických zařízeních
Zpracoval E. Tomášová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuUsnesením č. 03/03/2011/ZdK Zdravotní komise Rady kraje Vysočina ze dne 16. 3. 2011 doporučila tato radě kraje pověřit gesčního radního pro zdravotnictví zahájit jednání s Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky a Ministerstvem zdravotnictví České republiky v souvislosti s úhradou při poskytování péče na sociálních lůžkách ve zdravotnických zařízeních.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje:
* pověřit gesčního radního pro zdravotnictví MUDr. Jiřího Běhounka jednáním s Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky a Ministerstvem zdravotnictví České republiky v souvislosti s úhradou při poskytování péče na sociálních lůžkách
ve zdravotnických zařízeních;
* uložit odboru zdravotnictví a ředitelům Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace a Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace předložit podklady pro jednání s Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky a Ministerstvem zdravotnictví České republiky v souvislosti s úhradou při poskytování péče na sociálních lůžkách ve zdravotnických zařízeních v souladu se zadáním gesčního radního pro zdravotnictví MUDr. Jiřího Běhounka a požadavku ze strany obou zmiňovaných ministerstev.
StanoviskaOdbor sociálních věcí bere informace na vědomí.
pověřuje
gesčního radního pro zdravotnictví MUDr. Jiřího Běhounka jednáním s Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky a Ministerstvem zdravotnictví České republiky v souvislosti s úhradou při poskytování péče na sociálních lůžkách ve zdravotnických zařízeních;
ukládá
Odpovědnost OZ, ředitelé Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace a Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2011