Detail materiálu pro radu čj. RK-13-2011-20

NázevDodatek č. 2 ke Smlouvě o poskytování služeb I.CA
Zpracoval T. Mrázková, K. Žák
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuV roce 2007 uzavřel kraj Vysočina s První certifikační autoritou, a.s. Smlouvu o poskytování služeb I.CA, která umožňuje kraji vydávat pro své zaměstnance certifikáty za zvýhodněnou cenu 262 Kč. V době uzavírání smlouvy nebylo možné do ní zahrnout i příspěvkové organizace zřizované krajem Vysočina.
Vzhledem k plánovanému zavádění další elektronických procesů ve veřejné správě i uvnitř jednotlivých organizací (např. elektronická zdravotní dokumentace) budou muset krajské organizace nakoupit větší množství kvalifikovaných certifikátů pro své zaměstnance.
Dále se rozšiřuje seznam poskytovaných služeb o produkt časové razítko, vyžadované legislativou pro jednoznačné určení data a času vzniku elektronického dokumentu.
Návrh řešení Odbor informatiky navrhuje Radě kraje Vysočina uzavřít Dodatek č. 2 ke Smlouvě o poskytování služeb I.CA, který umožňuje vydávání časových razítek a snižuje pro příspěvkové organizace zřizované krajem Vysočina cenu jednoho certifikátu z 495 Kč na 262 Kč včetně DPH.
StanoviskaOddělení právní a krajského živnostenského úřadu nemá k návrhu dodatku připomínky.
uzavřít Dodatek č. 2 ke Smlouvě o poskytování služeb I.CA ze dne 21. 6. 2007 dle materiálu RK-13-2011-20, př. 1
Odpovědnost OI
Termín 30.4.2011