Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2011-46

RK-11-2011-46.doc  RK-11-2011-46pr01.xls
Číslo jednacíRK-11-2011-46
NázevNávrh rozpočtového opatření - finanční plnění vyplývající ze smluv o nájmu nemovitostí u kapitoly Zdravotnictví
Zpracoval6 Návrh rozpočtového opatření - finanční plnění vyplývající ze smluv o nájmu nemovitostí u kapitoly Zdravotnictví pro: jednání rady kraje č. 11/2011 dne 29. 3. 2011 zpracovali: E. Tomášová, J. Dvořáková
Předkládá L. Kettner
Popis problémuNa základě smluv o nájmu nemovitostí uzavřenými mezi krajem Vysočina a nemocnicemi zřizovanými krajem (dále jen nemocnice ) nemocnice užívají nemovitosti ve vlastnictví kraje za účelem dosažení předmětu činnosti, hlavního účelu a k výkonu doplňkové činnosti vymezených zřizovací listinou.
V souladu se smluvním ujednáním kraj Vysočina inkasuje čtvrtletně od nemocnic nájemné. Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace požádaly kraj o poskytnutí příspěvku na provoz z inkasa tohoto nájemného.
Rada kraje Vysočina dne 15. 2. 2011 usnesením č. 0249/07/2011/RK schválila Dodatek č. 1 a Dodatek č. 7 ke Smlouvě o nájmu nemovitostí mezi krajem Vysočina a Nemocnicí Pelhřimov, příspěvkovou organizací, kterým se zvýšilo roční nájemné nemocnice pro rok 2011 o 3 451 tis. Kč.
V souladu s rozpočtovými pravidly je třeba žádost nemocnic a změnu nájemného u Nemocnice Pelhřimov zohlednit v rozpočtu kraje na rok 2011, a to jak na straně příjmů, tak na straně výdajů schválením příslušné změny radou kraje.
Návrh řešení Navrhuje se radě kraje:
* schválit zvýšení příjmové a výdajové části rozpočtu kraje dle materiálu
RK-11-2011-46, př. 1;
* schválit změnu závazného ukazatele (příspěvek na provoz) finančního vztahu nemocnic k rozpočtu zřizovatele.
Finanční prostředky jsou poskytovány dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, v souvislosti s výkonem zřizovatelské funkce.
StanoviskaEkonomický odbor k rozpočtovému opatření nemá připomínky. Jeho realizací budou zajištěny sjednané úhrady nájemného z pronájmu nemovitostí za 1. čtvrtletí 2011 v podílu 25 % ročního smluvního nájemného a tato skutečnost bude současně znamenat, že dojde k pokrytí těchto nákladů příspěvkem na provoz bez zátěže do výsledku hospodaření za 1. čtvrtletí 2011. Tento postup neplatí pro Nemocnici Jihlava, která nepočítá s dotováním provozu.
* zvýšení příjmové a výdajové části rozpočtu kraje dle materiálu RK-11-2011-46, př. 1;
* změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz u nemocnic zřizovaných krajem Vysočina dle materiálu RK-11-2011-46, př. 1.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, odbor ekonomický a ředitelé Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín do 31. 3. 2011