Detail materiálu pro radu čj. RK-11-2011-40

RK-11-2011-40.doc  RK-11-2011-40pr01.doc
Číslo jednacíRK-11-2011-40
NázevZpráva o působení nestálého zástupce kraje Vysočina v Bruselu ve dnech 28. 2. - 4. 3. 2011
Zpracoval M. Tomšů
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuOd 1. 7. 2010 je zástupkyní kraje Vysočina v Bruselu Mgr. Martina Tomšů (dále jen zástupkyně ) z oddělení vnějších vztahů sekretariátu hejtmana. Kraj Vysočina má v Bruselu nestálé zastoupení, tzn. že zástupkyně vyjíždí do Bruselu v závislosti na konkrétních úkolech a s cílem budovat a udržovat důležité kontakty či zprostředkovávat informace o dění v institucích EU. Zástupce kraje v Bruselu je kontaktní osobou jak pro zahraniční subjekty, tak pro zastupitelské orgány ČR při EU.

Zástupkyně vycestovala pracovní cestu do Bruselu ve dnech 28. 2. - 4. 3. 2011. Hlavní aktivity v tomto období byly následující:

Podnájem kanceláře kraje Vysočina v Českém domě, Rue de Trône 60, Brusel/Ixelles
Zástupkyně oznámila Z. Laštovkovi, vedoucímu sekce vnitřního chodu a personálních agend Stálého zastoupení ČR při EU (SZ EU), záměr odejít k 1. 4. 2011 z Českého domu. Na základě tohoto rozhovoru byl vypracován dopis z pozice pana hejtmana na paní velvyslankyni Vicenovou (na vědomí ministru zahraničních věcí ČR) s žádostí o předčasné ukončení podnájmu kanceláře v Českém domě. Dopis pro paní velvyslankyni byl odeslán dne 7. 3. 2011. Paní velvyslankyně akceptovala předčasné ukončení podnájmu kanceláře svým dopisem ze dne 18. 3. 2011.
Od 1. 4. 2011 bude kancelář kraje Vysočina přestěhována do ulice Rue de Commerce/Handelsstraat 20-22 v Bruselu, kde sídlí rovněž Stálé zastoupení Dolního Rakouska v Bruselu.

Účast kraje Vysočina na Street party 2011 v Bruselu
Dne 3. 3. 2011 se v Českém domě konala první organizační schůzka k Street party, která se uskuteční dne 17. června 2011. Účast kraje Vysočina na Street party byla již předběžně přislíbena. Kraje, které již avizovaly neúčast na Street party byl Zlínský a Jihočeský kraj. Finanční podíl jednotlivých krajů bude činit 3000 EURO. Předběžný rozpočet celé akce je předmětem materiálu RK-11-2011, př. 1.
V současnosti probíhají diskuse o programu.

Přípravy na zvažovanou prezentaci Programu Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika 2007-2013 (OP AT-CZ)
Zástupkyně pokračovala v přípravách zamýšlené prezentace OP AT-CZ v Evropské komisi (EK). V této souvislosti se dne 2. 3. 2011 setkala s Pavlem Boudou, který působí v kabinetu komisaře Štefana Fülleho. Vzhledem k diskusím, které stálé probíhají na politické úrovni mezi potencionálními partnery (Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Horní Rakousko, Dolní Rakousko, Vídeň), není stále konání této akce potvrzeno.

Zapojení do přípravy Open Days s Dolním Rakouskem
Zástupkyně pokračovala v přípravách na dny regionů a měst v Bruselu tzv. Open Days, které se budou konat v Bruselu ve dnech 10. - 13. října 2011. Kraj Vysočina bude společně se zastoupením Dolního Rakouska v Bruselu organizovat seminář na téma Regionální přístupy k přeshraniční zdravotní péči.
Návrh řešení Odbor sekretariátu hejtmana výše uvedené body projednal a radě kraje doporučuje vzít uvedené aktivity Kanceláře kraje Vysočina v Bruselu v období 28. 2. - 4. 3. 2011 na vědomí.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
aktivity Kanceláře kraje Vysočina v Bruselu v období 28. 2. - 4. 3. 2011.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín 30. 4. 2011