Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2009-40

RK-08-2009-40.doc  RK-08-2009-40pr1.xls
Číslo jednacíRK-08-2009-40
NázevRealizace strategie implementace eGovermentu v kraji Vysočina II. - eGON Centrum, datové schránky
Zpracoval P. Pavlinec
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuV návaznosti na materiál č. RK-03-2009-29 informuje odbor informatiky o stavu implementace problematiky eGovermentu v kraji Vysočina. Především v souvislosti s účinností zákon č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů od 1.7.2009 (datové schránky) a problematikou tzv. eGON Center na kraji a ORP byly navrženy a realizovány následující kroky:
* byl založen projektový tým eGoverment na KrÚ. Úkolem tohoto týmu je realizace a koordinace opatření souvisejících s implementací eGovermentu především v prostředí krajského úřadu.
* byl připraven proces testovacího oběhu elektronických písemností ve spisové službě KrÚ
* proběhlo první kolo školení vedoucích zaměstnanců a správců spisových uzlů
* na základě navýšení org. struktury OI byl vyhlášen konkurz na správce příslušných informačních systémů KrÚ
* probíhá intenzivní osvětová kampaň k problematice zákona 300/2008 Sb. (školení, semináře, články ve Zpravodaji a interním časopise úřadu, konzultace ke spisové službě, zřízení rubriky na webových stránkách a intranetu atd.)
* byla připravena zakázka na dodávku řešení Kontaktního centra kraje Vysočina (v první etapě zaměřeného na podporu realizace problematiky datových schránek a CzechPointů)
* probíhá intenzivní mapování trhu se spisovými službami a možného modelu centrálního hostingu v kraji Vysočina
Návrh řešení Dle plánu, který byl představen na jednání RK 20.1.2009 budou následovat tyt kroky:
* Projektový tým připraví nasazení systém e-learningu používání spisové služby
* Po dohodě se odborem sekretariátu hejtmana a vedoucími úředníky bude od 1.3. spuštěn oběh elektronických dokumentů prostřednictvím spisové služby v agendách samosprávy vůči KrÚ
* Odbor informatiky zajistí vypsání veřejné zakázky projektu Kontaktního centra kraje ve spolupráci s ORP
* Odbor informatiky zajistí vypsání veřejné zakázky na studii proveditelnosti krajského hostingového centra - technologické části eGON Centra
* Projektový tým bude pokračovat v intenzivní komunikační kampani pro obce
* Projektový tým spustí kampaň vůči vybraným příspěvkovým organizacím, kterých se týká zřízení datových schránek od 1.7.2009 (seznam viz. příloha č.1)
* při vyhlášení příslušných výzev IOP a OPLZZ připraví odbor informatiky podání žádosti kraje na realizaci příslušných projektů kraje Vysočina
Stanoviska
návrh kroků realizace strategie implementace eGovermentu v kraji Vysočina a
ukládá
týmu eGoverment a odboru informatiky realizovat navržené kroky.
Odpovědnost tým eGoverment, odbor informatiky
Termín 30. 6. 2009