Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2009-60

RK-05-2009-60.doc  RK-05-2009-60pr1.doc  RK-05-2009-60pr2.doc
Číslo jednacíRK-05-2009-60
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Zastupitelstvo kraje - poskytnutí dotace na Národní turnaj v boccie, 1. kolo, 1. liga
Zpracoval Z. Čech, J. Bína
Předkládá V. Švarcová, I. Šteklová
Popis problémuČeská federace sportovců s centrálními poruchami hybnosti Spastic Handicap pořádá v souladu se záměry SP ISRA pravidelně od roku 1996 národní mistrovství ČR v boccie jednotlivců - OZP CUP pro sportovce zdravotní třídy BC1, BC2, BC3, BC4.
Tradičně dvě kola každého ročníku pořádá TJ ÚSP Brno ve spolupráci s ÚSP pro TPM Kociánka. Pro 1.kolo 1.ligy v roce 2009 byla Českou federací Spastic Handicap pověřena zajistit pořadatelství právě TJ DS Březejc. Rozhodnutí o určení pořadatelství bylo žadateli sděleno pozdě, až po uzávěrce termínu grantu z fondu Vysočiny, o který se v minulých letech žádalo. Proto žádají o poskytnutí finanční podpory na zajištění této tradiční celorepublikové akce touto cestou.
TJ DS Březejc z pověření Spastic Handicap - Česká federace sportovců s centrálními poruchami - ve spolupráci s Handicap sport clubem Velké Meziříčí, Městem Velké Meziříčí tedy pořádá 1. kolo 1. ligy národního turnaje v boccie.
Turnaj proběhne v tělocvičně a přilehlých prostorách III. Základní školy na ulici Školní ve Velkém Meziříčí. Hrací dny jsou v sobotu 7. 2. 2009 od 9 - 18 hod, v neděli 8. 2. 2009 od 9 -13 hod. Prezentace účastníků bude již v pátek na DS Březejc, kde proběhne také zdravotní klasifikace, kontrola vozíků a porada vedoucích výprav. Žadatel zajistí akreditované rozhodčí boccii a pořadatelskou službu.
Výstupy projektu budou:
* Uspořádat 1. kolo 1. ligy OZP CUPU ve Velkém Meziříčí (1. akce cca 150 účastníků a organizátorů soutěže).
* Zapojení mládeže a handicapovaných občanů do přípravy a průběhu akce (studenti z velkomeziříčských škol, handicapovaní i zdraví členové TJ DS Březejc a HSC Velké Meziříčí).
* Prezentace subjektů zabývajících se problematikou handicapovaných spoluobčanů v regionu Velkého Meziříčí.
Náklady pořadatelů na uskutečnění akce podle jejich odhadu dosáhnou částky 115 000 Kč, přičemž v současné době mají z různých zdrojů získáno 85 000 Kč. Na to, aby akci uskutečnili si dle ústního sdělení část prostředků půjčili. V této situaci by jim pomohl jakýkoliv příspěvek z rozpočtu kraje.
Bližší informace o předmětné akci jsou obsahem mat. RK-05-2009-60, př. 1.
Návrh řešení Žádost o podporu výše uvedené akce přijal odbor sociálních věcí a zdravotnictví a společně s odborem sekretariátu hejtmana ji předkládá na jednání rady kraje a navrhujeme poskytnout pořadatelům akce dotaci na její pořádání.
Žadatel uvedl, že se o pořadatelství akce dozvěděl v době, kdy již neměl možnost získat dotaci z Fondu Vysočiny a přišel tak o příležitost získat dotaci kraje obvyklým způsobem. Jedná se o ojedinělou akci celostátního významu pořádanou na Vysočině. Z toho důvodu navrhujeme poskytnutí dotace ve výši stanovené dle uvážení rady kraje. K vyplacení dotace navrhujeme přijmout nezbytné rozpočtové opatření. Dotace bude pořadateli Tělovýchovné jednotě Dětské středisko Březejc o. s., se sídlem Sviny 13 Velké Meziříčí 594 01, IČ 48895334 poskytnuta na základě smlouvy o poskytnutí dotace viz RK-05-2009-60, př. 2.
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření. Aktuální stav kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje ke dni 28. 1. 2009 je 34 989 tis. Kč.
poskytnout TJ Dětské středisko Březejc o. s., se sídlem Sviny 13, Velké Meziříčí 594 01, IČ 48895334 dotaci ve výši 30 000 Kč na uspořádání 1. kola 1. ligy národního mistrovství ČR v boccie jednotlivců - OZP CUP pro sportovce zdravotní třídy BC1, BC2, BC3, BC4 dle materiálu RK-05-2009-60, př. 2;
rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení kapitoly Zastupitelstvo kraje, § 3419 Ostatní tělovýchovná činnost o částku 30 000 Kč při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, § 6409 Ostatní činnosti j. n., položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje o částku
30 000 Kč.
Odpovědnost OSH, OSVZ, OE