Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2009-02

RK-06-2009-02.doc  RK-06-2009-02pr1.pdf
Číslo jednacíRK-06-2009-02
NázevSmlouva o výpůjčce na užívání části pozemku v k. ú. Střítež u Třebíče
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o výpůjčku části pozemku pro účely stavby chodníku.
Rada kraje Vysočina usnesením 1431/32/2008/RK ze dne 21. 10. 2008 a usnesením 1487/33/2008/RK ze dne 4. 11. 2008 rozhodla uzavřít nepojmenovanou smlouvu (smlouvu zakládající právo provést stavbu) mezi krajem Vysočina a obcí Střítež. Smlouva byla uzavřena dne 13. 11. 2008 a obec Střítež jako investor stavby má právo provést stavbu chodníku na části pozemku par. č. 1134/2 - ostatní plocha, silnice a pozemku par. č. 1143/1, pozemek ve zjednodušené evidenci - parcela PK. Tyto pozemky jsou dle výpisu z LV 188 pro k.ú. Střítež u Třebíče, obec Střítež ve vlastnictví kraje Vysočina. Zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Třebíč, resp. podle Rozhodnutí o sloučení příspěvkových organizací vydaného krajem Vysočina a schváleného Zastupitelstvem kraje Vysočina usnesením č. 0523/08/2006/ZK ze dne 7. 11. 2006, účinného od 1. 1. 2007, byly tyto pozemky svěřeny do správy organizace s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. Po dokončení stavby chodníku a jejím geometrickém zaměření budou pozemky zastavěné stavbou chodníku darovány do vlastnictví obce Střítež.
Obec Střítež předpokládá, že na stavbu chodníku obdrží dotaci v rámci Programu rozvoje venkova, dále jen PRV a žádá i o uzavření nájemní smlouvy. Dle podmínek PRV je příjemce dotace z PRV povinen v případě kontroly realizace projektu, předložit nájemní smlouvu nebo smlouvu o zřízení věcného břemene s vlastníkem pozemků, pokud je stavba realizována na nemovitostech jiného vlastníka.
Odbor majetkový, s ohledem na podmínky stanovené PRV, požádal o stanovisko správce PRV, zda uzavření nájemní smlouvy je nezbytné, pokud je uzavřena smlouva zakládající právo provést stavbu. Obdržené stanovisko Státního zemědělského intervenčního fondu Praha, oddělení metodiky osy 3 PRV je obsahem materiálu RK-06-2009-02, př. 1.
Návrh řešení Odbor majetkový na základě sdělení správce PRV navrhuje uzavřít smlouvu o výpůjčce mezi krajem Vysočina (půjčitelem) a obcí Střítež (vypůjčitelem) na užívání části pozemku par. č. 1134/2 - ostatní plocha, silnice a pozemku par. č. 1143/1, pozemek ve zjednodušené evidenci - parcela PK, v k.ú. Střítež u Třebíče, obec Střítež, pro účel stavby chodníku, na dobu 5 let od podpisu smlouvy o výpůjčce.
Dle § 59 odst. 1, písm. l) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění, je radě kraje vyhrazeno rozhodovat o uzavírání nájemní smlouvy a smlouvy o výpůjčce. Odbor majetkový navrhuje rozhodnout uzavřít smlouvu o výpůjčce na užívání nemovitého majetku dle materiálu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvu o výpůjčce mezi krajem Vysočina jako půjčitelem a obcí Střítež jako vypůjčitelem na užívání části pozemku par. č. 1134/2 - ostatní plocha, silnice a pozemku par. č. 1143/1, pozemek ve zjednodušené evidenci - parcela PK, v k. ú. Střítež u Třebíče, obec Střítež, pro účel stavby chodníku na dobu 5 let od podpisu smlouvy o výpůjčce.
Termín 28. 2. 2009