Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2009-59

RK-05-2009-59.doc
Číslo jednacíRK-05-2009-59
NázevUzavření smlouvy o výpůjčce v rámci přípravy stavby II/411 Dešov, most ev. č. 411-003
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy o výpůjčce na pozemky zahrnuté do dočasného záboru předmětné stavby.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace (dále jen KSÚSV) je investorem akce II/411 Dešov, most ev. č. 411-003 . Tato akce je v seznamu akcí KSÚSV plánovaných k zahájení v roce 2009. Předpokládaná délka rekonstrukce mostu je 4 měsíce.
Pozemek, na kterém bude provedena popsaná akce, spočívající v odstranění stávajícího mostu a výstavbě mostu nového, je ve výhradním vlastnictví kraje.
Dále je nezbytné zajistit potřebné manipulační plochy pro výše uvedenou stavbu. Dle záborového elaborátu je vlastníkem všech pozemků potřebných pro účel dočasného záboru obec Dešov. S ní bude, pro potřeby územního a stavebního řízení, nezbytné uzavřít smlouvu o výpůjčce na části pozemků (dle záborového elaborátu) uvedené v materiálu
RK-05-2009-59, př.1.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout o uzavření smlouvy o výpůjčce s obcí Dešov na části pozemků v rozsahu dle materiálu RK-05-2009-59, př.1.
Po dokončení akce dojde k zaměření skutečného stavu geometrickým plánem a k případnému majetkoprávnímu vypořádání pozemků zastavěných mostem.
Tento materiál předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o výpůjčce.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít s obcí Dešov smlouvu o výpůjčce na části pozemků dle materiálu RK-05-2009-59, př. 1.
Termín 31. 3. 2009