Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2009-09

RK-05-2009-09.doc
Číslo jednacíRK-05-2009-09
NázevVydání souhlasu se stavbou Rekonstrukce křižovatky silnic I/34 a I/38 v Havlíčkově Brodě a uzavření smlouvy o výpůjčce na dotčený pozemek
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší užití pozemku par. č. 2290/2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, Správou Jihlava pro akci Rekonstrukce křižovatky silnic I/34 a I/38 v Havlíčkově Brodě
Na odbor majetkový se obrátilo ŘSD ČR Správa Jihlava a požádalo o vydání souhlasu s realizací výše uvedené stavební akce, která se dotkne pozemku par. č. 2290/2 ostatní plocha, silnice o výměře 169 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod, a to dočasným záborem. Provedení stavby je plánováno v termínu duben 2009 - květen 2010. Souhlas je požadován pro vydání stavebního povolení.
Pozemek par. č. 2290/2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod je ve vlastnictví kraje Vysočina podle darovací smlouvy uzavřené s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, vložené do katastru nemovitostí v prosinci minulého roku. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod je pozemek zapsán v katastru nemovitostí pro shora uvedené katastrální území a obec na listu vlastnictví 1817.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vydat ŘSD ČR souhlas s užitím pozemku par. č. 2290/2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod pro realizací stavby Rekonstrukce křižovatky silnic I/34 a I/38 v Havlíčkově Brodě a uzavřít s touto organizací na dobu výstavbu smlouvu o výpůjčce na bezplatné využití tohoto pozemku. Návrh vychází ze skutečnosti, že pozemek bude využit žadatelem pouze dočasně (po dobu stavby) a pro realizaci stavby veřejné dopravní infrastruktury. Stavba by měla zlepšit dopravní poměry na nejzatíženější křižovatce v Havlíčkově Brodě.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout vydat souhlas s uvedenou stavbou a uzavřít smlouvu o výpůjčce.
StanoviskaS návrhem odboru majetkového souhlasí odvětvový odbor i KSÚS Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod.
* vydat Ředitelství silnic a dálnic ČR Správě Jihlava souhlas s užitím pozemku par. č. 2290/2 ostatní plocha, silnice o výměře 169 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod pro realizací stavby Rekonstrukce křižovatky silnic I/34 a I/38 v Havlíčkově Brodě ;
* uzavřít s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR Správou Jihlava smlouvu o výpůjčce na bezplatné použití pozemku par. č. 2290/2 ostatní plocha, silnice o výměře 169 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod na dobu realizace stavby Rekonstrukce křižovatky silnic I/34 a I/38 v Havlíčkově Brodě .
Termín únor 2009