Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2009-05

Číslo jednacíRK-03-2009-05
NázevPodání žádosti o pokácení stromů - k. ú. Havlíčkův Brod
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuJedná se o žádost o pokácení stromů na pozemku ve vlastnictví kraje Vysočina.
Na odbor majetkový se obrátil MUDr. Karel Přibyl, Kozí 206, Havlíčkův Brod se žádostí o pokácení 2 ks náletových bříz rostoucích na pozemku par. č. 211 - ost. plocha, ost. komunikace v k. ú. a obci Havlíčkův Brod. Tento pozemek představuje veřejnou zeleň náležející do správy Gymnázia Havlíčkův Brod. Pozemek sousedí s domem žadatele. Ten zajišťuje pravidelně úklid, ale přesto větve bříz poškozují fasádu jeho domu a listí ucpává okapy domu. Břízy jsou více než 12 m vysoké a dle žadatele jsou pro okolí nebezpečné. Žadatel uvádí, že na vlastní náklady provede osázení pozemku a ve spolupráci s Gymnáziem Havlíčkův Brod bude zajišťovat údržbu pozemku.
Pozemek, na kterém stromy určené k pokácení rostou, je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy čj. 19 646/2001-14 ze dne 26. 6. 2001. Pozemek byl svěřen Zřizovací listinou ze dne 18. 9. 2001 do správy Gymnázia Havlíčkův Brod.
U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod je pozemek veden na listu vlastnictví 3716 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyhovět žádosti. Kraj Vysočina jako vlastník pozemku, z něhož rostou stromy určené k pokácení požádá o vydání souhlasu s pokácením 2 ks dřevin rostoucích na pozemku par. č. 211 v k.ú. a obci Havlíčkův Brod.
Správce výše uvedeného pozemku vyslovil souhlas s pokácením náletových bříz rostoucích na pozemku par. č. 211 v k.ú. a obci Havlíčkův Brod. Usnesení předpokládá rozhodnout podat u Městského úřadu Havlíčkův Brod, odbor životního prostředí žádost o pokácení dřevin.
StanoviskaGymnázium Havlíčkův Brod jako správce pozemku nemá námitky proti pokácení náletových bříz rostoucích na pozemku par. č. 211 v k.ú. a obci Havlíčkův Brod.
podat u Městského úřadu Havlíčkův Brod, odbor životního prostředí žádost o souhlas s pokácením 2 ks stromů rostoucích mimo les na pozemku par. č. 211 v k.ú. a obci Havlíčkův Brod
Termín únor 2009