Detail materiálu pro radu čj. RK-01-2009-09

RK-01-2009-09.doc  RK-01-2009-09pr1.pdf
Číslo jednacíRK-01-2009-09
NázevSmlouva o spolupráci mezi Domovem důchodců Proseč u Pošné (kraj Vysočina) a Geriatrickým penzionátem Černá hora Vinogradiv (Zakarpatská oblast Ukrajiny)
Zpracoval J. Bína, K. Nedvědová
Předkládá V. Švarcová, I. Šteklová
Popis problémuDne 28. 2. 2008 byla podepsána smlouva o spolupráci mezi krajem Vysočina a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Následně se začaly rozvíjet formy spolupráce v nejrůznějších oblastech - mimo jiné i v oblasti sociální. Jedním z výsledků spolupráce je i uzavřená smlouva o spolupráci mezi Domovem důchodců Proseč u Pošné (kraj Vysočina) a Geriatrickým penzionátem Černá hora Vinogradiv (Zakarpatská oblast Ukrajiny). Text této smlouvy v češtině i ukrajinštině je přílohou č. 1 tohoto materiálu.

Smluvní strany se v této smlouvě zavázaly k realizaci cíle přes:
- česko-ukrajinskou integraci klientů a personálu;
- posilňování kvalitativně hodnotné integrace s akcentem na respektování člověka jako hodnotné lidské bytosti;
- společné řešení problémů souvisejících s poskytováním sociální péče;
- pomoc při zavádění nových metod v oblasti geriatrické péče;
- výměnné stáže zaměstnanců;
- spolupráci při konání kulturních a osvětových akcí;
- výměnné pobyty klientů.

Mezinárodní spolupráce příspěvkových organizací kraje se rozvíjí na základě dobrovolné iniciativy těchto organizací. Partnerem odpovědným za její realizaci je vždy příspěvková organizace a kraj tuto iniciativu podporuje v rozsahu, který stanoví smlouvy uzavřené krajem.
Návrh řešení OSH a OSVZ doporučují radě kraje vzít na vědomí informaci o uzavření smlouvy o spolupráci mezi Domovem důchodců Proseč u Pošné (kraj Vysočina) a Geriatrickým penzionátem Černá hora Vinogradiv (Zakarpatská oblast Ukrajiny).

OSH a OSVZ budou průběžně informovat Stálou konferenci o aktivitách a vývoji spolupráce mezi výše popsanými organizacemi.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí