Detail materiálu pro radu čj. RK-01-2009-08

RK-01-2009-08.doc  RK-01-2009-08pr1.pdf  RK-01-2009-08pr2.doc
Číslo jednacíRK-01-2009-08
NázevŽádost o zajištění prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury
Zpracoval H. Strnadová
Předkládá L. Staněk
Popis problémuKraj Vysočina obdržel žádost města Přibyslav o zajištění finančních prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 24 mil. Kč na opravu místních komunikací a silnice III/01838 - ul. Pecháčkova. Žádost je přílohou materiálu RK-01-2009-08, př. 1.
Kraj Vysočina podal žádost na Ministerstvo dopravy a Státní fond dopravní infrastruktury o poskytnutí investičních prostředků ve výši 24 mil. Kč na rekonstrukci mostu ev.č. 36049-1 v obci Mostiště. Most svým stávajícím uspořádáním tvoří dopravní závadu - vozovka na mostě je v nedostatečné šířce, neumožňující míjení protijedoucích vozidel. Přes most nevede chodník pro pěší a směrové poměry v místě stávajícího křížení s tokem jsou nevyhovující. Silnice III/36049 se napojuje na silnici II/360 vedoucí z Velkého Meziříčí a vede přes obec Mostiště do obce Olší na Oslavou. Přehledná situace stavby je přílohou materiálu RK-01-2009-08, př. 2. Tato akce byla zvolena z důvodu regionálního významu komunikace, který spočívá v připojení obce a přilehlé nemocnice Sv. Zdislavy na dálnici D1. Tato nemocnice, v případě havárie na dálnici D1 v oblasti Velkého Meziříčí, je nejbližší nemocnicí pro poskytnutí pomoci zraněným.
Návrh řešení Kraj Vysočina neposkytuje ze svého rozpočtu finanční prostředky na opravu místních komunikací. Jednalo by se o nesystémový krok, neboť finanční prostředky kraje Vysočina jsou využívány pouze na opravy komunikací II. a III. tříd v jeho vlastnictví.
Návrh usnesení předpokládá vzít na vědomí podání žádosti města Přibyslav dle materiálu RK-01-2009-08, př. 1 na opravu místních komunikací a silnice III/01838 - ul. Pecháčkova. Finanční prostředky budou poskytnuty městu Přibyslav pouze v případě, že budou ze Státního fondu dopravní infrastruktury do rozpočtu kraje Vysočina převedeny finanční prostředky využitelné na opravu komunikací ve stejné výši jako požadované finanční prostředky uvedené v žádosti.
Návrh usnesení dále předpokládá vzít na vědomí podání žádosti na Ministerstvo dopravy a Státní fond dopravní infrastruktury o poskytnutí investičních prostředků ve výši 24 mil. Kč na rekonstrukci mostu ev.č. 36049-1 v obci Mostiště. Na akci je vydáno stavební povolení a stavba bude realizována v roce 2009.
Finanční prostředky jsou zajištěny v kapitole Doprava, Investice v dopravě, příloze D2. Případný rozdíl investičních prostředků k vysoutěžené ceně uhradí kraj Vysočina ze svého rozpočtu.

Předložený materiál neřeší rozpočtové opatření, které bude muset být zpracováno po obdržení finančních prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
* žádost města Přibyslav dle materiálu RK-01-2009-08, př. 1;
* podání žádosti na Ministerstvo dopravy a Státní fond dopravní infrastruktury o poskytnutí finančních prostředků ve výši 24 mil. Kč na rekonstrukci mostu ev. č. 36049-1 v obci Mostiště.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 31. 12. 2009