Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2006-41

ZK-01-2006-41.doc  ZK-01-2006-41pr1.xls
Číslo jednacíZK-01-2006-41
NázevNabytí pozemků pro stavbu "Rekonstrukce silnice II/390 a III/3791 Vlkov - průtah"
Zpracoval V. Chmela
Předkládá M. Houška
Popis problémuKraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu akcí plánovaných k realizaci je zařazena i stavba "Rekonstrukce silnice II/390 a III/3791 Vlkov - průtah".
V této souvislosti je nutné s vlastníky pozemků dotčených stavbou přistoupit k majetkoprávnímu vypořádání tak, aby bylo možné požádat o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na předmětnou stavbu. Jedná se o výkupy pozemků trvale dotčených stavbou. V případě vlastnictví pozemků obcí se bude jednat o darování pozemků.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění plynulé majetkoprávní přípravy schválit uzavření smluv o budoucích kupních smlouvách na části pozemků dotčených stavbou "Rekonstrukce silnice II/390 a III/3791 Vlkov - průtah" v katastrálním území Vlkov u Osové Bítýšky za ceny stanovené dohodou odpovídajícím cenám pro výkupy pozemků pod silnicemi za cenu stanovenou podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a cenu porostů stanovenou podle
tohoto předpisu. V případě vlastnictví pozemků obce se bude jednat o smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
Přesná výměra nabývaných pozemků bude stanovena geometrickým plánem na základě zaměření skutečného provedení stavby.
Rozsah dotčených pozemků dle záborového elaborátu je uveden v materiálu ZK-01-2006-41, př. 1.
StanoviskaRada kraje usnesením 0133/04/2005/RK doporučila zastupitelstvu kraje schválit uzavření smluv o budoucích kupních smlouvách mezi krajem Vysočina jako kupujícím a vlastníky pozemků jako prodávajícími a smlouvy o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina jako obdarovaným a obcí Vlkov jako dárcem na části pozemků dotčených stavbou "Rekonstrukce silnice II/390 a III/3791 Vlkov - průtah" v rozsahu a za podmínek dle materiálu RK-04-2006-14, př. 1.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem usnesení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavření smluv o budoucích kupních smlouvách mezi krajem Vysočina jako kupujícím a vlastníky pozemků jako prodávajícími a smlouvy o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina jako obdarovaným a obcí Vlkov jako dárcem na části pozemků dotčených stavbou "Rekonstrukce silnice II/390 a III/3791 Vlkov - průtah" v rozsahu a za podmínek dle materiálu ZK-01-2006-41, př. 1.
Termín červenec 2006