Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-04-2017-96

ZK-04-2017-96.doc  ZK-04-2017-96pr01.pdf
Číslo jednacíZK-04-2017-96
NázevŽádost obce Vyskytná nad Jihlavou o poskytnutí dotace na zřízení vodního zdroje pro tréninkovou plochu
Zpracoval E. Horná, R. Zvolánek
Předkládá M. Hyský
Popis problémuObec Vyskytná nad Jihlavou požádala dne 13. 4. 2017 Kraj Vysočina o poskytnutí dotace na zřízení vodního zdroje pro zavlažovací zařízení na tréninkovém hřišti na p. č. 346 k. ú. Vyskytná nad Jihlavou. Text žádosti je obsahem materiálu ZK-04-2017-96, př. 1.
Návrh řešení Odbor životního prostředí a zemědělství navrhuje rozhodnout neposkytnout dotaci obci Vyskytná nad Jihlavou z rozpočtu kraje na zřízení vodního zdroje pro tréninkovou plochu.
Kraj Vysočina nemá samostatný dotační titul na podporu vodních zdrojů pro zavlažovací zařízení tréninkových nebo sportovních ploch na území kraje.
Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor životního prostředí a zemědělství vyhlašuje v souladu se Zásadami Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na infrastrukturu vodovodů a kanalizací č. 20/15 (dále jen zásady ) výzvy k předkládání žádostí - v letošním roce v termínech 23. 1. - 6. 2. 2017 a 15. 6. - 31. 7. 2017. Podle uvedených zásad Kraj Vysočina ale poskytuje dotace v oblasti A na zajištění zásobování obyvatel Kraje Vysočina kvalitní pitnou vodou a v oblasti B na zajištění odvádění a potřebné úrovně čištění městských odpadních vod na území Kraje Vysočina. V oblasti A se jedná o opatření na výstavby a dostavby vodovodů pro veřejnou potřebu a to včetně příslušných objektů (vodojemů, úpraven vod apod.) nebo jejich intenzifikací nebo napojení nových zdrojů vody. V oblasti B se jedná o opatření na výstavby a dostavby kanalizačních systémů pro veřejnou potřebu, výstavby nebo intenzifikace čistíren odpadních vod pro veřejnou potřebu, včetně zavedení odstraňování dusíku a fosforu nebo vhodného řešení kalového hospodářství.
StanoviskaOdbor školství mládeže a sportu:
Na výše uvedený záměr obec Vyskytná nad Jihlavou může požádat o dotaci z Fondu Vysočiny v rámci GP Sportoviště. V letošním roce byl příjem žádostí v GP Sportoviště 2017 v termínu 13. 3. - 23. 3. 2017. V případě, že zastupitelstvo kraje vyhlásí GP Sportoviště i pro rok 2018, bude mít obec Vyskytná nad Jihlavou možnost požádat o dotaci na výše uvedený záměr v příštím roce. V roce 2011 získala obec Vyskytná nad Jihlavou dotaci z GP Sportoviště 2011 ve výši 100 000 Kč na projekt Rekonstrukce fotbalového hřiště .

Rada kraje dne 30. 6. 2017 usnesením č. 1019/19/2017/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout neposkytnout dotaci obci Vyskytná nad Jihlavou z rozpočtu kraje na zřízení vodního zdroje pro tréninkovou plochu.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Odpovědnost odbor životního prostředí a zemědělství
Termín 30. 6. 2017