Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2017-61

NázevFOND VYSOČINY - grantový program ROZVOJ PODNIKATELŮ 2017
Zpracoval L. Hrůza, D. Vichr
Předkládá P. Pacal
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu zvýšení konkurenceschopnosti malých podniků na Vysočině formou příspěvku na pořízení strojů nebo strojních zařízení a souvisejících technologických rozvodů s maximální dotací 150 tis. Kč na jeden projekt. Podpora malých podniků je významná pro jejich schopnost udržet zaměstnanost a také jejich flexibilitu. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny je navržen objem finančních prostředků pro tento grantový program ve výši 10 mil. Kč.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program na podporu zvýšení konkurenceschopnosti podniků na Vysočině formou příspěvku na pořízení strojů nebo strojních zařízení a souvisejících technologických rozvodů v oblasti zpracovatelského průmyslu a stavebnictví dle materiálu ZK-03-2017-61, př. 1. Na základě administrace grantu a doporučení členů ŘV byly do neuznatelných nákladů doplněny některé další položky (drobné stroje a zařízení s pořizovací hodnotou do 40 tis. Kč) a bylo upraveno specifické kritérium c) sektor podnikání dle odvětvové klasifikace CZ-NACE (změna preferencí dle aktuální výkonnosti jednotlivých odvětví průmyslové výroby a stavebnictví) a d) podíl nezaměstnaných osob (změna kategorií z okresů na obce s rozšířenou působností z důvodu dostupnosti dat za ORP). Do dokladů nutných k posouzení žádosti byla doplněna fotografie pořizovaného stroje pro lepší představu hodnotitele projektu o předmětu dotovaného projektu.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV02105.

Rada Kraje Vysočina:
Rada kraje dne 25. 4. 2017 usnesením č. 0786/15/2017/RK doporučila zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj podnikatelů 2017 dle materiálu RK-15-2017-51, př. 1. ).

Výbor regionálního rozvoje, MA 21 Zastupitelstva Kraje Vysočina:
Výbor regionálního rozvoje, MA 21 dne 24. 4. 2017 usnesením č. 19/03/2017/Vrr, MA 21 doporučil zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Výbor regionálního rozvoje, MA 21 Zastupitelstva Kraje Vysočina doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj podnikatelů 2017 dle materiálu Vrr-03-2017-04, př. 1. ).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Rozvoj podnikatelů 2017 dle materiálu ZK-03-2017-61, př. 1;
jmenuje
* řídící výbor grantového programu Rozvoj podnikatelů 2017 ve složení:
ČSSD -
KDU-ČSL -
ODS -
KSČM -
SPV -
ANO 2011 -
SPD + SPO -
* .......................... předsedou řídícího výboru grantového programu Rozvoj podnikatelů 2017 ;
* garantem grantového programu Rozvoj podnikatelů 2017 odbor regionálního rozvoje a zástupce garanta Luďka Hrůzu s právem hlasovacím a Mgr. Dušana Vichra s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídícího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 9. 5. 2017