Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2017-88

NázevFOND VYSOČINY - grantový program INOVAČNÍ VOUCHERY 2017
Zpracoval I. Hájková, J. Jež
Předkládá P. Pacal
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu spolupráce podnikatelských subjektů v Kraji Vysočina s výzkumnými institucemi za účelem posílení jejich konkurenceschopnosti s maximální dotací 200 tis. Kč na jeden projekt.
Inovační voucher slouží k podpoře spolupráce podnikatelského subjektu a výzkumného pracoviště, kde má být na zakázku podnikatelského subjektu inovován produkt, proces, služba apod., kterou podnikatelský subjekt nemůže z důvodu např. nedostatku vybavení, znalostí apod. provést sám. Grantový program je jedním z nástrojů realizace Regionální inovační strategie (RIS) Kraje Vysočina.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 2 mil. Kč na podporu spolupráce podnikatelských subjektů z Kraje Vysočina s vědeckovýzkumným sektorem.
Grantový program je jedním z nástrojů realizace Regionální inovační strategie (RIS) Kraje Vysočina, jejímž cílem je zvýšení inovačního potenciálu kraje. Realizací grantového programu dojde ke zlepšení přístupu podniků k inovacím a k navázání nové či prohloubení stávající spolupráce podniku s vědecko-výzkumnou institucí.
Upřednostňována bude spolupráce na produktových inovacích s vědecko-výzkumnými subjekty z Kraje Vysočina, v odvětvích definovaných RIS jako odvětví s největším inovačním potenciálem v kraji a s rychlým uvedením výsledků projektu do praxe.
Oproti předchozím ročníkům grantového programu došlo k rozšíření okruhu žadatelů (nově i FO) a spolupracujících výzkumných institucí (nově všechny subjekty splňující definici výzkumné organizace dle SDĚLENÍ KOMISE Rámec pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací 2014/C 198/01). Dále došlo k drobným formulačním úpravám v textu výzvy.
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Odbor informatiky:
Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID FV02047.

Rada Kraje Vysočina:
Rada Kraje Vysočina na svém jednání dne 14. 3. 2017 usnesením č. 0530/10/2017/RK doporučila navrhované usnesení ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Inovační vouchery 2017 dle materiálu RK-10-2017-75, př1 ).

Výbor regionálního rozvoje, MA 21 Zastupitelstva Kraje Vysočina:
Výbor regionálního rozvoje na svém jednání dne 13. 3. 2017 usnesením č. 15/02/2017/Vrr, MA 21 doporučil zastupitelstvu kraje navrhované usnesení ( Výbor regionálního rozvoje, MA 21 Zastupitelstva Kraje Vysočina doporučuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina vyhlásit grantový program Inovační vouchery 2017 dle materiálu Vrr-02-2017-10, př. 1. ).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Inovační vouchery 2017 dle materiálu ZK-02-2017-88, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Inovační vouchery 2017 ve složení:
ČSSD -
KDU-ČSL -
ODS -
KSČM -
SPV
ANO 2011 -
SPD + SPO-
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu Inovační vouchery 2017 ;
* garantem grantového programu Inovační vouchery 2017 odbor regionálního rozvoje a zástupce garanta Ing. Ivonu Hájkovou s právem hlasovacím a doc. RNDr. Ivetu Fryšovou, Ph.D. s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 30. 6. 2017