Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2017-87

NázevFOND VYSOČINY - grantový program ROZVOJ VESNICE 2017
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá P. Pacal
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu výstavby, rekonstrukcí nebo oprav veřejného osvětlení v obcích a městech kraje s maximální podporou 150 tis. Kč na jeden projekt. Hlavním cílem grantového programu je zvýšení bezpečnosti občanů a úspory elektrické energie při provozování veřejného osvětlení zejména v malých a odlehlých sídlech se ztíženými podmínkami z hlediska obnovy technické infrastruktury a občanské vybavenosti. Takto zaměřený program byl vyhlášen naposled v roce 2015.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program v objemu 3 mil. Kč na podporu výstavby, rekonstrukcí nebo oprav veřejného osvětlení. Realizace grantového programu přispěje ke zlepšení občanské vybavenosti a bezpečnosti občanů obcí kraje. Jeho dalším cílem je ekonomické a hospodárné provozování soustav venkovního osvětlení obcí. Po ročníku programu se zaměřením na místní komunikace je navrhováno vrátit se pro rok 2017 z důvodu opakovaných požadavků obcí k podpoře veřejného osvětlení. Oproti minulé Výzvě programu zaměřené na veřejné osvětlení nedošlo k podstatným změnám, jen k zpřesnění některých formulací na základě zkušeností z administrace programu.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu.

Stanovisko odboru informatiky:
Program byl zaregistrován v systému eDotace pod - ID FV02046.

Rada Kraje Vysočina:
Rada kraje dne 14. 3. 2017 usnesením č. 0524/10/2017/RK doporučila zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Rada kraje doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj vesnice 2017 dle materiálu RK-10-2017-69, př. 1. ).

Výbor regionálního rozvoje, MA 21 Zastupitelstva Kraje Vysočina:
Výbor regionálního rozvoje, MA 21 dne 13. 3. 2017 usnesením č. 14/02/2017/Vrr, MA 21 doporučil zastupitelstvu kraje přijmout navrhované usnesení ( Výbor regionálního rozvoje, MA 21 Zastupitelstva Kraje Vysočina doporučuje zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Rozvoj vesnice 2017 dle materiálu Vrr-02-2017-09, př. 1. ).
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Rozvoj vesnice 2017 dle materiálu ZK-02-2017-87, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Rozvoj vesnice 2017 ve složení:
ČSSD -
KDU-ČSL -
ODS -
KSČM -
SPV -
ANO 2011 -
SPD + SPO -
* .................... předsedou řídicího výboru grantového programu Rozvoj vesnice 2017 ;
* garantem grantového programu Rozvoj vesnice 2017 odbor regionálního rozvoje a zástupce garanta Luďka Hrůzu s právem hlasovacím a Mgr. Dušana Vichra s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 28. 3. 2017