Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2017-76

ZK-02-2017-76.doc  ZK-02-2017-76pr01.doc  ZK-02-2017-76pr02.doc
Číslo jednacíZK-02-2017-76
NázevAktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí z rozpočtu Kraje Vysočina
Zpracoval L. Svoboda, P. Průža, L. Ryšavá
Předkládá P. Pacal
Popis problémuPředložený materiál se zabývá návrhem aktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí z rozpočtu Kraje Vysočina. Zastupitelstvo kraje schválilo dne 12. 5. 2015 usnesením č. 0233/03/2015/ZK Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí z rozpočtu Kraje Vysočina (dále jen zásady ).
V červenci roku 2016 provedlo oddělení interního auditu u zdejšího odboru audit administrace dotačního titulu poskytování dotací obcím na územně plánovací činnost. Na základě zprávy o zjištěních z vykonaného interního auditu bylo přikročeno k zapracování jednotlivých připomínek do vlastního textu zásad, žádosti o dotaci, závěrečné zprávy a vyúčtování dotace. Vzorová smlouva o poskytnutí dotace byla upravena i s ohledem na zákon č. 340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv (zákon o registru). K zásadám byla doplněna nová příloha č. 2 - doložení náležitostí dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů. Zapracování doporučení z provedeného auditu do zásad bylo konzultováno s oddělením interního auditu.
Úpravou textu zásad se vlastní princip poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí nemění.
Aktualizované znění Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí z rozpočtu Kraje Vysočina včetně příloh 1 až 4 je obsahem materiálu ZK-02-2017-76, př. 1. Srovnávací text změn oproti stávajícím Zásadám Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí z rozpočtu Kraje Vysočina č. 05/15 ze dne 12. 5. 2015 pro lepší přehlednost provedených změn předkládáme v materiálu ZK-02-2017-76, př. 2.
Návrh řešení Poskytování dotací dle aktualizovaného znění zásad předpokládáme i v příštích letech. Odbor územního plánování a stavebního řádu vzhledem k důvodům uvedeným v popisu problému navrhuje zastupitelstvu kraje schválit aktualizované znění Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí z rozpočtu Kraje Vysočina.
StanoviskaRada kraje usnesením 0521/10/2017/RK ze dne 14. 3. 2017 doporučila zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí z rozpočtu Kraje Vysočina dle materiálu RK-10-2017-66, př. 1.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na územně plánovací činnost obcí z rozpočtu Kraje Vysočina dle materiálu ZK-02-2017-76, př. 1.
Odpovědnost OÚPSŘ
Termín trvale