Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2017-65

ZK-02-2017-65.doc  ZK-02-2017-65pr01.xls
Číslo jednacíZK-02-2017-65
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Školství, mládeže a sportu - dotace na rozvojový program Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na obdob
Zpracoval A. Vlachová, L. Kolčavová
Předkládá J. Fialová
Popis problémuMateriál řeší přijetí účelových prostředků z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) na realizaci rozvojového programu Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na období leden - srpen 2017 a jejich zprostředkování právnickým osobám. Modul B zajišťuje financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním ve školách a školských zařízeních zřízených krajem, obcí nebo svazkem obcí.
O dotaci mohly požádat právnické osoby prostřednictvím odborů školství krajských úřadů. Dotace je určena na úhradu nákladů vzniklých právnické osobě z pracovně právního vztahu s asistentem pedagoga.
V rámci Modulu B byla Rozhodnutím č. MSMT-738-10/2017-1 Kraji Vysočina přidělena neinvestiční dotace v celkové výši 1 086 840 Kč pro právnické osoby uvedené v materiálu ZK-02-2017-65, př. 1.
Návrh řešení Finanční prostředky poskytnuté ze státního rozpočtu dle § 163 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění, krajský úřad v přenesené působnosti přiděluje právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení a o přidělení finančních prostředků následně informuje zastupitelstvo kraje.
OŠMS zastupitelstvu kraje navrhuje vzít na vědomí přidělení účelových prostředků na rozvojový program Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na období leden - srpen 2017 (Modul B) právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení dle materiálu ZK-02-2017-65, př. 1.
StanoviskaRada kraje projednala materiál dne 7. 3. 2017 usnesením č. 0436/09/2017/RK:
Rada kraje
* rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů (položka 4116 - Ostatní neinvestiční přijaté transfery ze státního rozpočtu) a výdajů (kapitola Školství, mládeže a sportu) rozpočtu kraje o účelovou dotaci z MŠMT na rozvojový program Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na období leden - srpen 2017 (Modul B) ve výši 1 086 840 Kč určenou právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení dle materiálu RK-09-2017-30, př. 1;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz u příspěvkové organizace zřizované krajem dle tabulky č. 2 uvedené v materiálu RK-09-2017-30, př. 1;
doporučuje
zastupitelstvu kraje vzít na vědomí přidělení účelových prostředků na rozvojový program Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením a pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním na období leden - srpen 2017 (Modul B) právnickým osobám vykonávajícím činnost škol a školských zařízení dle materiálu
RK-09-2017-30, př. 1.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje