Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-08-2005-52

ZK-08-2005-52.doc  ZK-08-2005-52pr1.doc  ZK-08-2005-52pr2.tif
Číslo jednacíZK-08-2005-52
NázevZměna ve Zřizovací listině příspěvkové organizace Pedagogicko - psychologická poradna, Žďár nad Sázavou, Veselská 35
Zpracoval Z. Ludvík
Předkládá M. Matějková
Popis problémuPříspěvková organizace Pedagogicko - psychologická poradna, Žďár nad Sázavou, Veselská 35 (dále jen "PPP") požádala o rozšíření vymezení doplňkové činnosti, kterou je oprávněna provozovat o pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti za účelem organizování vzdělávacích seminářů a přednášek lektorované jak vlastními pracovníky, tak i externími lektory.
Dále PPP požádala o rozšíření vymezení doplňkové činnosti o podnájem nebytových prostor. Díky této činnosti bude PPP budovu, kterou má pronajatou od města Žďár nad Sázavou a se souhlasem rady města (příloha 2) nabízet k podnájmu organizacím, které se zabývají vzděláváním. Dle sdělení pracovníků živnostenského úřadu není potřebné mít na činnost "podnájem nebytových prostor" vystaven živnostenský list.
Aby PPP mohla tyto činnosti vykonávat, musí mít jejich předměty zapsané ve zřizovací listině. Po obdržení dodatku s nově vymezenou přílohou č. 3 zřizovací listiny požádá PPP živnostenský úřad o vydání živnostenského oprávnění na činnost pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti.
Návrh řešení Předkládá se dodatek ke zřizovací listině, kterým se mění text zřizovací listiny PPP. Výnosy z doplňkové činnosti budou použity k posílení finančního krytí hlavní činnosti.
StanoviskaRada kraje:
Rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje na svém jednání dne 15. 11. 2005 schválit dodatek č. 2 Zřizovací listiny příspěvkové organizace Pedagogicko - psychologická poradna, Žďár nad Sázavou, Veselská 35.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
dodatek č. 2 Zřizovací listiny příspěvkové organizace Pedagogicko - psychologická poradna, Žďár nad Sázavou, Veselská 35 dle materiálu ZK-08-2005-52, př. 1.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a tělovýchovy
Termín 16. 12. 2005