Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-08-2005-48

ZK-08-2005-48.doc
Číslo jednacíZK-08-2005-48
NázevPoskytnutí finančního příspěvku - Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles
Zpracoval J. Panáčková
Předkládá M. Matějková
Popis problémuRada kraje Vysočina svým usnesením č. 1387/36/2004/RK ze dne 19. 10. 2004 schválila Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků v oblasti neprofesionálního umění (dále jen "pravidla").
Dne 6. 10. 2005 byla mezi krajem Vysočina a Kulturním, vzdělávacím a informačním zařízením Třebíč uzavřena Smlouva o poskytnutí finančního příspěvku v oblasti neprofesionálního umění na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním národní přehlídky "Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles", která se uskutečnila ve dnech 30. září až 7. října 2005.
Návrh řešení KVIZ Třebíč zaslalo vyúčtování přehlídky a podle předložených dokladů mu náleží v souladu s pravidly a smlouvou finanční příspěvek ve výši 11 273,- Kč na částečnou úhradu nákladů spojených s jejím pořádáním. Finanční prostředky na poskytnutí příspěvku jsou zahrnuty v rozpočtu kapitoly Kultura ORJ 4000 na rok 2005.
KVIZ Třebíč je příspěvkovou organizací města Třebíč. V souladu s rozpočtovými pravidly je třeba poskytnout finanční příspěvek zřizovateli. Odbor kultury a památkové péče navrhuje zastupitelstvu kraje schválit poskytnutí finančního příspěvku městu Třebíč v souladu s bodem 5. článku 4 pravidel a na základě usnesení rady kraje č. 1454/35/2005/RK ze dne 8. 11. 2005.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
poskytnutí finančního příspěvku městu Třebíč ve výši 11 273,- Kč pro Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč na částečnou úhradu nákladů spojených s pořádáním národní přehlídky "Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles".
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín listopad 2005