Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2016-54

NázevMajetkoprávní příprava stavby Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV
Zpracoval M. Jaroš
Předkládá L. Joukl
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smlouvy nezbytné pro nabytí v budoucnu zastavěných pozemků dotčených stavbou v souladu s podmínkami projektu.
Kraj Vysočina bude prostřednictvím Odboru majetkového investorem stavby Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV . Tato stavba řeší vybudování školícího a vzdělávacího střediska v areálu ZZS v Jihlavě za účelem vytvoření komplexního centra vzájemně provozně propojených pracovišť umožňujících výuku a výcvik v oblasti odborné přípravy v činnostech, které ZZS zajišťuje na území Kraje Vysočina a v oblasti krizové přípravy. Součástí bude velká přednášková místnost pro teoretickou výuku s projekční stěnou a videokonferenčním zařízením, modulové učebny, odborné učebny jak pro teoretickou přípravu získávání odborných znalostí, tak pro praktický nácvik odborných dovedností, místnost pro výcvik leteckých záchranářů - lezecká stěna, simulátor dospělý, simulátor dětský, simulátor práce ve ztížených podmínkách, pracoviště pro trénink BIOHAZARD týmu. Nedílnou součástí stavby je technické a hygienické zázemí, včetně manipulační plochy.
Vlastní stavba budovy bude realizována na pozemcích ve vlastnictví kraje. Terénní úpravy a stavba parkoviště se však budou z části realizovat i na pozemcích par. č. 1040/18 a par. č. 1040/3 v k. ú. Horní Kosov a par. č. 4380/55 v k. ú. Jihlava. Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Jihlava vede tyto pozemky na LV 10001 pro uvedená k. ú., kde je jako vlastník uvedeno statutární město Jihlava.
Návrh řešení Pro rychlé dokončení majetkoprávní přípravy za účelem podání žádosti o vydání stavebního povolení pro výše uvedenou stavu bude se statutárním městem Jihlava uzavřena smlouva zakládající právo provést stavbu Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV na pozemcích par. č. 1040/18 a par. č. 1040/3 v k. ú. Horní Kosov a par. č. 4380/55 v k. ú. Jihlava.
Protože se jedná o stavbu financovanou z prostředků programu IROP , jsou náklady na pořízení pozemků uznatelnými náklady a za tímto účelem je nezbytné zároveň uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě na pozemky města dotčené stavbou. Uznatelné výdeje na pořízení pozemků budou vycházet z ceny stanovené znaleckým posudkem. OM proto zastupitelstvu kraje navrhuje uzavřít se statutárním městem Jihlava smlouvu o budoucí kupní smlouvě na části pozemků par. č. 1040/18 a par. č. 1040/3 v k. ú. Horní Kosov a par. č. 4380/55 v k. ú. Jihlava za účelem realizace výše uvedené stavby, a to za cenu stanovenou znaleckým posudkem.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaUsnesením č. 1565/27/2016/RK ze dne 30. 8. 2016 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina, na straně budoucího kupujícího a statutárním městem Jihlava, na straně budoucího prodávajícího, smlouvu o budoucí kupní smlouvě na části pozemků par. č. 1040/18 a par. č. 1040/3 v k. ú. Horní Kosov a dále na části pozemku par. č. 4380/55 v k. ú. Jihlava, dotčené stavbou Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV .
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít mezi Krajem Vysočina, na straně budoucího kupujícího a statutárním městem Jihlava, na straně budoucího prodávajícího, smlouvu o budoucí kupní smlouvě na části pozemků par. č. 1040/18 a par. č. 1040/3 v k. ú. Horní Kosov a dále na části pozemku par. č. 4380/55 v k. ú. Jihlava, dotčené stavbou Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS KV za cenu stanovenou znaleckým posudkem.
Termín 31. 1. 2017