Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2016-47

NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Havlíčkův Brod
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuPředkládaný materiál řeší darování pozemku zastavěného místní komunikací v k. ú. Havlíčkův Brod do vlastnictví města Havlíčkův Brod a tomu předcházející kroky.
Na OM se obrátilo město Havlíčkův Brod se žádostí o darování pozemku par. č. 1954/11 - ost. plocha, sportoviště o výměře 772 m2 v k. ú. Havlíčkův Brod. Jedná se o pozemek pod místní komunikací, kterou chce město Havlíčkův Brod opravovat v rámci stavby Rekonstrukce komunikací ul. Strážná, Waldhauserova, Sekaninova - Havlíčkův Brod . Stavba řeší kompletní rekonstrukci povrchu komunikací, chodníků, umístění nových parkovacích ploch, veřejného osvětlení a přeložky inženýrských sítí.
Uvedený pozemek vlastní Kraj Vysočina na základě Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy čj. 19646/2001-14 ze dne 1. 7. 2001 vydaného v souladu se zákonem č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů. Zřizovací listinou ze dne 18. 9. 2001 byl tento pozemek předán do hospodaření České zemědělské akademie v Humpolci, resp. jejímu právnímu předchůdci.
Návrh řešení OM navrhuje požadovaný pozemek převést darem do vlastnictví města Havlíčkův Brod. Pozemek již mnoho let slouží jako místní komunikace a jsou na něm vybudovány chodníky, tzn. že slouží a bude sloužit veřejně prospěšným účelům.
Podmínka pro převod pozemku z vlastnictví kraje, tj. zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce Krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu byla splněna. Zveřejnění záměru proběhlo ve dnech 7. 7. - 8. 8. 2016. Pozemek bude dodatkem zřizovací listiny vyjmut z hospodaření České zemědělské akademie v Humpolci.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
Usnesení předpokládá rozhodnout převést darem dotčený pozemek z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod a schválit dodatek Zřizovací listiny České zemědělské akademie v Humpolci.
StanoviskaUsnesením 1202/22/2016/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 1954/11 - ost. plocha, sportoviště o výměře 772 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. par. č. 1954/11 - ost. plocha, sportoviště o výměře 772 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod.

Česká zemědělská akademie v Humpolci nemá žádné námitky proti převodu pozemku par. č. 1954/11 o výměře 772 m2 v k. ú. Havlíčkův Brod do vlastnictví města Havlíčkův Brod.

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy souhlasí s převodem pozemku par. č. 1954/11 v k. ú. Havlíčkův Brod do vlastnictví města Havlíčkův Brod.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. par. č. 1954/11 - ost. plocha, sportoviště o výměře 772 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Havlíčkův Brod;
dodatek č. 24 Zřizovací listiny České zemědělské akademie v Humpolci dle materiálu
ZK-05-2016-47, př. 1.
Odpovědnost OM