Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2016-40

NázevDarování pozemku v k. ú. Horní Bítovčice
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuNa OM se obrátila obec Bítovčice se žádostí o darování pozemku par. č. 756/11 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 217 m2 v k. ú. Horní Bítovčice. Pozemek je zastavěn chodníkem a slouží veřejně prospěšným účelům. Stavba chodníku je ve vlastnictví obce Bítovčice a získáním pozemku pod chodníkem dojde ke sjednocení vlastnictví pozemku a stavby vybudované na pozemku.
Návrh řešení OM navrhuje požadovaný pozemek převést darem z vlastnictví kraje do vlastnictví obce. Pozemek přestal sloužit jako silniční a je pro kraj, resp. KSUSV nepotřebný. Pozemek nebude sloužit ke komerčním účelům, naopak bude sloužit veřejně prospěšným účelům. Podmínka pro převod pozemku z vlastnictví kraje, tj. zveřejnění záměru darování pozemku na úřední desce Krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu bude do dne jednání zastupitelstva kraje splněna. Darovaný pozemek bude následně dodatkem zřizovací listiny vyjmut z hospodaření KSUSV.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Usnesení předpokládá převést darem dotčený pozemek z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Bítovčice a schválit dodatek zřizovací listiny KSUSV, kterým se darovaný pozemek vyjme z hospodaření této organizace.
StanoviskaUsnesením 1399/25/2016/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darování pozemku par. č. 756/11 -ost. plocha, ost. komunikace o výměře 217 m2 v k. ú. Horní Bítovčice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Bítovčice a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 756/11 - ost. plocha, ost. komunikace silnice o výměře 217 m2 v k. ú. Horní Bítovčice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Bítovčice.

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Jihlava i ODSH souhlasí s darováním pozemku par. č. 756/11 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 217 m2 v k. ú. Horní Bítovčice do vlastnictví obce Bítovčice.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 756/11 - ost. plocha, ost. komunikace silnice o výměře 217 m2 v k. ú. Horní Bítovčice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Bítovčice;
dodatek č. 1475 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvková organizace dle materiálu ZK-05-2016-40, př. 1.
Odpovědnost OM
Termín 13. 9. 2016