Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2016-04

ZK-05-2016-04.doc
Číslo jednacíZK-05-2016-04
NázevOdvolání předsedů, místopředsedů a členů výborů zastupitelstva kraje a zrušení Výboru regionální rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina, Legislativního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina a Výboru pro udělování medailí Kraje Vysočina
Zpracoval Z. Škrdlová, L. Matysová
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuZastupitelstvo kraje na svém zasedání č. 7/2012 dne 27. 11. 2012 zřídilo Výbor regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina, Legislativní výbor Zastupitelstva Kraje Vysočina a Výbor pro udělování medailí Kraje Vysočina a jmenovalo předsedy, místopředsedy a členy Finančního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina, Kontrolního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina, Výboru regionálního rozvoje Zastupitelstva Kraje Vysočina, Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Zastupitelstva Kraje Vysočina, Legislativního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina a Výboru pro udělování medailí Kraje Vysočina.
Dle § 35 odst. 2 písmeno p) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), je v pravomoci zastupitelstva kraje zřizovat a zrušovat výbory, volit a odvolávat jejich předsedy a členy.
Návrh řešení V souvislosti s ukončením volebního období navrhujeme odvolat předsedy, místopředsedy a členy
- výboru finančního,
- výboru kontrolního,
- výboru regionálního rozvoje,
- výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost,
- výboru legislativního;
- výboru pro udělování medailí;
a zrušit
- výbor regionálního rozvoje,
- výbor legislativní;
- výbor pro udělování medailí.

Účinnost těchto kroků navrhujeme od 8. 10. 2016, což je druhý den voleb do zastupitelstev krajů.

Odměny členům výborů za činnost v druhém pololetí roku 2016 budou schváleny na zasedání nového Zastupitelstva Kraje Vysočina v prosinci 2016.
StanoviskaOddPKŽÚ nemá k návrhu usnesení žádné připomínky.

Rada kraje na svém zasedání č. 26/2016 dne 23. 8. 2016 doporučila zastupitelstvu kraje
* odvolat předsedy, místopředsedy a členy:
- výboru finančního;
- výboru kontrolního;
- výboru regionálního rozvoje;
- výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost;
- výboru legislativního;
- výboru pro udělování medailí,
s účinností k 8. 10. 2016;
* zrušit:
- výbor regionálního rozvoje;
- výbor legislativní;
- výbor pro udělování medailí,
s účinností k 8. 10. 2016.
(usnesení rady kraje číslo 1460/26/2016/RK)
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
odvolává
předsedy, místopředsedy a členy:
* výboru finančního;
* výboru kontrolního;
* výboru regionálního rozvoje;
* výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost;
* výboru legislativního;
* výboru pro udělování medailí,
s účinností k 8. 10. 2016;
ruší
* výbor regionálního rozvoje;
* výbor legislativní;
* výbor pro udělování medailí,
s účinností k 8. 10. 2016.
Odpovědnost OSH
Termín 8. 10. 2016