Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2016-30

ZK-03-2016-30.doc  ZK-03-2016-30pr01.doc  ZK-03-2016-30pr02.pdf
Číslo jednacíZK-03-2016-30
NázevDarování pozemku v k. ú. Heraltice
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuNa OM se obrátil městys Heraltice se žádostí o darování pozemku par. č. 1354 o výměře 412 m2 v k. ú. Heraltice. Uvedený pozemek má v hospodaření Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, nejedná se však o pozemek silniční, jde o zelenou plochu, kterou obec udržuje v rámci údržby veřejného prostranství.
Kraj Vysočina získal tento pozemek na základě Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů v roce 2001 při přechodu nemovitého majetku z vlastnictví České republiky do vlastnictví krajů.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že se jedná o pozemek, který není užíván jako silniční a jak ODSH i KSUSV souhlasí s jeho převodem, navrhuje OM požadovaný pozemek převést darem do vlastnictví městyse Heraltice.
Podmínka pro převod z vlastnictví kraje, tj. zveřejnění záměru darovat předmětný pozemek po zákonem stanovenou dobu na úřední desce krajského úřadu, bude do doby jednání zastupitelstva splněna. Darovaný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny KSUSV, vyjmut z hospodaření této organizace.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Usnesení předpokládá rozhodnout převést darem předmětný pozemek z vlastnictví kraje do vlastnictví městyse Heraltice a schválit dodatek Zřizovací listiny KSUSV.
StanoviskaUsnesením 0580/12/2016/RK rada kraje rozhodla zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování pozemku par. č. 1354 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 412 m2 v k. ú. a obci Heraltice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Heraltice a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnut převést darem pozemek par. č. 1354 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 412 m2 v k. ú. a obci Heraltice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Heraltice.

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Třebíč souhlasí s převodem pozemku par. č. 1354 v k.ú. Heraltice do vlastnictví městyse, pozemek se nachází mimo krajskou komunikaci.

ODSH souhlasí s převodem pozemku par. č. 1354 v k. ú. Heraltice za předpokladu, že s převodem souhlasí KSUSV. Žádný investiční záměr není na tomto pozemku předpokládán.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemek par. č. 1354 - ost. plocha, jiná plocha o výměře 412 m2 v k. ú. a obci Heraltice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví městyse Heraltice;
dodatek č. 1437 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-03-2016-30, př. 1.
Odpovědnost OM
Termín 30. září 2016