Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2016-04

ZK-03-2016-04.doc  ZK-03-2016-04pr01.doc
Číslo jednacíZK-03-2016-04
NázevSmlouva o spolupráci na zajištění realizace akce Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v Bruselu 2016
Zpracoval J. Skála
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuKraj Vysočina spolupořádal ve dnech 27. ledna - 7. února 2016 čtvrtý ročník akce Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v Bruselu .
Nad zahájením této akce, které se konalo dne 27. ledna 2016 v Evropském parlamentu, převzali záštitu poslanec Evropského parlamentu pan Pavel Poc, komisařka Evropské komise paní Věra Jourová a velvyslanec ČR v Belgii pan Jaroslav Kurfürst.
Účelem akce bylo pomocí výběru filmů z 19. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava přitáhnout pozornost k aktuálním problémům současnosti a zároveň propagovat prostřednictvím této akce Statutární město Jihlava a Kraj Vysočina na mezinárodní scéně. Statutární město Jihlava projevilo vůli finančně se spolupodílet na nákladech spojených s realizací této akce.
Náklady na tuto akci nebylo možné vyčíslit dříve, z tohoto důvodu byla mezi Statutárním městem Jihlava a Krajem Vysočina uzavřena ústní dohoda, že statutární město uhradí Kraji Vysočina polovinu vzniklých nákladů až po skončení a vyúčtování akce; bližší specifikace výše uvedené spolupráce je obsažena v materiálu ZK-03-2016-04, př. 1.
Dle § 24 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, může kraj spolupracovat s ostatními kraji a s obcemi.
Návrh řešení Odbor sekretariátu hejtmana navrhuje zastupitelstvu kraje vyhradit si rozhodnutí o uzavření smlouvy o spolupráci se Statutárním městem Jihlava a rozhodnout uzavřít Smlouvu o spolupráci na zajištění realizace akce Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v Bruselu 2016 dle materiálu ZK-03-2016-04, př. 1.
StanoviskaRada Kraje:
Rada Kraje Vysočina usnesením č. 0633/13/2016/RK doporučila zastupitelstvu kraje vyhradit si rozhodnutí o uzavření smlouvy o spolupráci dle materiálu RK-13-2016-40, př. 1; a rozhodnout uzavřít smlouvu o spolupráci dle materiálu RK-13-2016-40, př. 1.

OKPPCR:
Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava (MFDF) prokázal za 19 let své existence, že je jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu v Evropě a filmové dokumenty přitahují do Jihlavy množství návštěvníků.

Ozvěny MFDF v Bruselu se konaly letos již počtvrté a opět prokázaly stoupající divácký zájem. Úspěšné zahájení v Evropském parlamentu i další program ozvěn byly významnou prezentací Kraje Vysočina i města Jihlavy. Zároveň jde o dobrý příklad spolupráce mezi krajem a městem.

OE:
Odbor ekonomický nemá připomínky.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
si vyhrazuje
rozhodnout o uzavření smlouvy o spolupráci dle materiálu ZK-03-2016-04, př. 1;
uzavřít smlouvu o spolupráci dle materiálu ZK-03-2016-04, př. 1.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana, odbor ekonomický
Termín 31. 7. 2016