Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2016-89

ZK-02-2016-89.doc
Číslo jednacíZK-02-2016-89
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Školství, mládeže a sportu - dotace v rámci Rozvojového programu Podpora přípravy sportovních talentů na školách s oborem vzdělání gymnázium se sportovní přípravou
Zpracoval9 Návrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Školství, mládeže a sportu - dotace v rámci Rozvojového programu Podpora přípravy sportovních talentů na školách s oborem vzdělání gymnázium se sportovní přípravou pro: jednání zastupitelstva kra
Předkládá J. Fialová
Popis problémuMateriál řeší přijetí účelových prostředků z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT ) na realizaci rozvojového programu a jeho zprostředkování určeným organizacím.
Rozhodnutím o poskytnutí neinvestiční dotace na rok 2016 č j. 010/2016-50_SG_A schválilo MŠMT dotaci v rámci Rozvojového programu Podpora přípravy sportovních talentů na školách s oborem vzdělání gymnázium se sportovní přípravou ve výši 4 613 325 Kč. Jedná se o účelovou dotaci na rok 2016 pro Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě a pro Gymnázium Jihlava. Dotaci lze použít na:
- sportovní přípravu sportovců - zařazených žáků v gymnáziích se sportovní přípravou, včetně zahraniční (náklady na soustředění a přípravné akce, na trenérské, zdravotní, metodické a technické, servisní zabezpečení, vybavení sportovními potřebami neinvestičního charakteru, nájemné prostor pro zabezpečení sportovní přípravy, příspěvek na regeneraci žáků),
- zabezpečení sportovců, trenérů, pedagogických pracovníků a členů realizačního týmu (cestovné, víza, náklady na dopravu osob a materiálu, ubytování, stravování, včetně nákladů na zkvalitnění stravy) a u škol pojištění odpovědnosti, standardní úrazové, léčebné náklady v zahraničí, cestovné, včetně pojištění sportovního materiálu.
- zabezpečení trenérů, pedagogických pracovníků a členů realizačních týmů (mzdové náklady, včetně povinných odvodů zaměstnavatele, náhrady mezd, dále služby).
Návrh řešení Zastupitelstvu kraje je navrhováno vzít na vědomí přidělení účelových prostředků Gymnáziu Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě ve výši 2 086 410 Kč a přidělení účelových prostředků Gymnáziu Jihlava ve výši 2 526 915 Kč na rok 2016 na realizaci Rozvojového programu Podpora přípravy sportovních talentů na školách s oborem vzdělání gymnázium se sportovní přípravou .
StanoviskaRada kraje projednala materiál dne 23. 2. 2016 s usnesením č. 0319/07/2016/RK:
Rada kraje
* rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů (položka 4116 Ostatní neinvestiční přijaté transfery ze státního rozpočtu) a zvýšení výdajů (kapitola Školství, mládeže a sportu, § 3128 Sportovní školy - gymnázia) rozpočtu kraje o účelovou neinvestiční dotaci MŠMT v rámci Rozvojového programu Podpora přípravy sportovních talentů na školách s oborem vzdělání gymnázium se sportovní přípravou ve výši 4 613 325 Kč dle materiálu RK-07-2016-30;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz Gymnáziu Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě, IČO 48895512, o částku 2 086 410 Kč;
* zvýšení závazného ukazatele Příspěvek na provoz Gymnáziu Jihlava, IČO 60545984, o částku 2 526 915 Kč;
doporučuje
zastupitelstvu kraje vzít na vědomí přidělení účelových prostředků Gymnáziu Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě ve výši 2 086 410 Kč a přidělení účelových prostředků Gymnáziu Jihlava ve výši 2 526 915 Kč na rok 2016 na realizaci Rozvojového programu Podpora přípravy sportovních talentů na školách s oborem vzdělání gymnázium se sportovní přípravou .
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
bere na vědomí
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ekonomický odbor
Termín březen 2016