Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2015-20

ZK-06-2015-20.doc  ZK-06-2015-20pr01.pdf  ZK-06-2015-20pr01a.pdf
Číslo jednacíZK-06-2015-20
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě v k. ú. a obci Rozsochy
Zpracoval L. Sýkorová
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o budoucí darování části pozemku v k. ú. Rozsochy z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Rozsochy.
Obec Rozsochy má v úmyslu upravit prostor před místní Orlovnou, který se nachází na pozemku par. č. 808/1 v k. ú. Rozsochy. Realizace úprav proběhne za dotační podpory Státního fondu dopravní infrastruktury. K dosažení na dotaci je nutné předložit mimo jiné i smlouvu o budoucí smlouvě darování pozemku dotčeného stavbou.
Usnesením 1645/27/2015/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darování části tohoto pozemku v k. ú. a obci Rozsochy. V době konání zastupitelstva bude splněna zákonná lhůta pro zveřejnění záměru darování nemovitého majetku z vlastnictví Kraje Vysočina.
Pozemek par. č. 808/1 v k. ú. Rozsochy získal Kraj Vysočina na základě smlouvy o bezúplatném převodu podle § 22 odst. 2 zákona č. 219/2000 Sb., ze dne 23. 11. 2009 s právními účinky vkladu práva ke dni 5. 1. 2010. Zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. Pozemek je veden u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Bystřice nad Pernštejnem v k. ú. a obci Rozsochy na LV č. 443.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s obcí Rozsochy smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemku par. č. 808/1 v k. ú. a obci Rozsochy z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Rozsochy.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemku par. č. 808/1 v k. ú. a obci Rozsochy mezi Krajem Vysočina a obcí Rozsochy.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaUsnesením 1645/27/2015/RK rada kraje rozhodla zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování části pozemku par. č. 808/1 v k. ú. a obci Rozsochy z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Rozsochy a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemku par. č. 808/1 v k. ú. a obci Rozsochy z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Rozsochy.

KSÚSV, provoz Žďár n. S. souhlasí s darováním části pozemku.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně budoucího dárce a obcí Rozsochy na straně budoucího obdarovaného smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemku par. č. 808/1 v k. ú. a obci Rozsochy v rozsahu dle materiálu ZK-06-2015-20, př. 1.
Termín 30. 6. 2016