Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2005-07

ZK-07-2005-07.doc  ZK-07-2005-07pr1.doc
Číslo jednacíZK-07-2005-07
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Číhošť
Zpracoval F. Vak
Předkládá F. Dohnal
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Číhošť a požádala o bezúplatný převod pozemku par. č. 94/2 ostatní plocha, neplodná půda o výměře 713 m2 v k. ú. a obci Číhošť. Požadovaný pozemek hodlá využít nejdříve pro skládku materiálu potřebného pro výstavbu obecního vodovodu a kanalizace a poté pro skládku posypových materiálů pro zimní údržbu místních komunikací a stavebního materiálu pro budoucí občanskou zástavbu v obci.
Požadavek obce byl projednán radou kraje, která usnesením 1153/28/2005/RK ze dne 6. 9. 2005 schválila zveřejnění záměru darovat tento pozemek obci a zároveň doporučila zastupitelstvu kraje schválit jeho darování obci. Zveřejnění proběhlo po dobu stanovenou zákonem na úřední desce krajského úřadu a po tuto dobu neprojevil o pozemek zájem žádný jiný uchazeč.
Kraj Vysočina uvedený pozemek v k. ú. a obci Číhošť vlastní na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3496/01-9-KM. Usnesením zastupitelstva kraje 083/07/01/ZK ze dne 10. září 2001 byl svěřen do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod, je zapsán v katastru nemovitostí pro uvedené katastrální území a obec na listu vlastnictví 126.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje pozemek par. č. 94/2 v k. ú. a obci Číhošť darovat obci Číhošť. Jedná se o pozemek, který byl v minulosti zakoupen tehdejší SÚS Havlíčkův Brod pro parkování techniky a pro zřízení skládky posypového materiálu. V současné době již ztratil pro SÚS význam a je pro ni nepotřebný a nevyužitelný. Návrh darovat pozemek, který bude obcí využit pro veřejně prospěšné účely, koresponduje s příslušnými ustanoveními Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina. Současně s převodem pozemku bude majetkovému správci dodatkem zřizovací listiny upraven rozsah nemovitého majetku svěřeného do správy.
Návrh usnesení předpokládá schválit darování pozemku par. č. 94/2 v k. ú. a obci Číhošť do vlastnictví obce Číhošť a dodatku zřizovací listiny SÚS Havlíčkův Brod, kterým bude upraven rozsah majetku předaného do správy organizace.
StanoviskaUsnesením č. 1153/28/2005 rada kraje schválila zveřejnění záměru darovat obci Číhošť pozemek par. č. 94/2 ostatní plocha, neplodná půda o výměře 713 m2 v k. ú. a obci Číhošť a doporučila zastupitelstvu kraje schválit darování pozemku par. č. 94/2 ostatní plocha, neplodná půda o výměře 713 m2 v k. ú. a obci Číhošť do vlastnictví obce Číhošť.
SÚS Havlíčkův Brod souhlasí s převodem shora uvedeného pozemku.
S převodem pozemku souhlasí odbor dopravy a silničního hospodářství.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
* darování pozemku par. č. 94/2 ostatní plocha, neplodná plocha o výměře 713 m2 v k. ú. a obci Číhošť z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Číhošť;
* dodatek č. 85 Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Havlíčkův Brod dle materiálu
ZK-07-2005-07, př. 1.
Termín 2005