Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2015-75

NázevUzavření budoucí darovací smlouvy - k. ú. Kamenná Lhota
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuPředkládaný materiál řeší uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/13017 a pozemku silnicí zastavěného z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Kamenná Lhota.
Na OM se obrátila obec Kamenná Lhota se žádostí o převod silnice III/13017 a pozemku par.č. 1023/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Kamenná Lhota do svého vlastnictví. Jedná se o silnici v délce 945 m vedoucí ze silnice II/130 do obce Kamenná Lhota. Obec požaduje před převodem do svého vlastnictví provést opravu povrchu této silnice v souladu se zápisem z prohlídky silnice III/13017 ze dne 7. 5. 2015. Jedná se převážně o pokládku nové obrusné vrstvy tloušťky 5 cm bez frézování. Dle tohoto zápisu se na opravě bude podílet z 1/2 Krajská správa údržba silnic Vysočiny a z 1/2 obec Kamenná Lhota.
K převodu této silnice i pozemku do vlastnictví obce se kladně vyjádřila Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Havlíčkův Brod i ODSH.
Návrh řešení OM navrhuje žádosti obce Kamenná Lhota vyhovět a požadovanou silnici včetně všech součástí a příslušenství i pozemek zastavěný touto silnicí převést z vlastnictví kraje do vlastnictví obce Kamenná Lhota. Tomu však musí předcházet vyřazení této komunikace z krajské silniční sítě. Předpokladem pro vydání tohoto rozhodnutí je uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a obcí Kamenná Lhota. Podmínka převodu, tj. zveřejnění záměru darování těchto nemovitých věcí po zákonem stanovenou lhůta na úřední desce krajského úřadu bude do dne konání zastupitelstva kraje splněna.
Smlouva není předkládána, jedná se standardní typ smlouvy.
Usnesení předpokládá rozhodnut uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Kamenná Lhota smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/13017 a pozemku par. č. 1023/1 v k. ú. Kamenná Lhota do vlastnictví obce Kamenná Lhota.
StanoviskaUsnesením 1365/23/2015/RK rada kraje rozhodla zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování silnice III/13017, včetně všech součástí a příslušenství a pozemku par. č. 1023/1 - ost. plocha, silnice o výměře 7 803 m2 v k. ú. Kamenná Lhota z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Kamenná Lhota a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Kamenná Lhota smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/13017, včetně všech součástí a příslušenství a pozemku par. č. 1023/1 - ost. plocha, silnice o výměře 7 803 m2 v k. ú. Kamenná Lhota z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Kamenná Lhota.

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Havlíčkův Brod souhlasí s darování silnice III/13017 a pozemku par. č. 1023/1 v k. ú. Kamenná Lhota do vlastnictví obce Kamenná Lhota.

ODSH souhlasí s převodem III/13017 a silnicí zastavěného pozemku do vlastnictví obce Kamenná Lhota.
Návrh usneseníZastupitelstva kraje
uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně budoucího dárce a obcí Kamenná Lhota na straně budoucího obdarovaného smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod silnice III/13017, včetně všech součástí a příslušenství a pozemku par. č. 1023/1 - ost. plocha, silnice o výměře 7 803 m2 v k. ú. Kamenná Lhota z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Kamenná Lhota s tím, že před převodem bude provedena oprava povrchu této silnice v rozsahu pokládky nové obrusné vrstvy tloušťky 5 cm bez frézování, přičemž na výdajích na opravu se bude podílet z 50% Krajská správa údržba silnic Vysočiny a z 50 % obec Kamenná Lhota.
Termín 31. 12. 2015