Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2005-06

NázevDarování pozemku v k. ú. Dolní Bobrová a obci Bobrová
Zpracoval F. Vak
Předkládá F. Dohnal
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Bobrová a požádala o bezúplatné převedení pozemku par. č. 765/2 ostatní plocha, neplodná půda o výměře 1 534 m2 v k. ú. Dolní Bobrová a obci Bobrová. Z odůvodnění požadavku vyplývá, že část pozemku obec využije pro skládku posypového materiálu pro zimní údržbu místních komunikací a část využije sbor dobrovolných hasičů jako cvičiště a skladovací plochy.
Požadavek obce byl projednán radou kraje, která usnesením 1152/28/2005/RK ze dne 6. 9. 2005 schválila zveřejnění záměru darovat tento pozemek obci a zároveň doporučila zastupitelstvu kraje schválit jeho darování obci. Zveřejnění proběhlo po dobu stanovenou zákonem na úřední desce krajského úřadu a po tuto dobu neprojevil o pozemek zájem žádný jiný uchazeč.
Kraj Vysočina uvedený pozemek v k. ú. Dolní Bobrová a obci Bobrová vlastní na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3496/01-9-KM. Usnesením zastupitelstva kraje 083/07/01/ZK ze dne 10. září 2001 byl svěřen do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Žďár nad Sázavou. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Žďár nad Sázavou, je zapsán v katastru nemovitostí pro uvedené katastrální území a obec na listu vlastnictví 436.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje pozemek par. č. 765/2 v k. ú. Dolní Bobrová a obci Bobrová darovat obci Bobrová. Jedná se o pozemek, na kterém SÚS Žďár nad Sázavou provozovala skládku posypového materiálu. V současné době byl provoz skládky ukončen a pozemek je pro další činnosti organizace nepotřebný a nevyužitelný. Návrh darovat pozemek, který bude obcí využit pro veřejně prospěšné účely (skládka a cvičiště), koresponduje s příslušnými ustanoveními Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina. Současně s převodem pozemku bude majetkovému správci dodatkem zřizovací listiny upraven rozsah nemovitého majetku svěřeného do správy.
Návrh usnesení předpokládá schválit darování pozemku par. č. 765/2 v k. ú. Dolní Bobrová a obci Bobrová do vlastnictví obce Bobrová a dodatku zřizovací listiny SÚS Žďár nad Sázavou, kterým bude upraven rozsah majetku předaného do správy organizace.
StanoviskaUsnesením č. 1152/28/2005 rada kraje schválila zveřejnění záměru darovat obci Bobrová pozemek par. č. 765/2 ostatní plocha, neplodná půda o výměře 1 534 m2 v k. ú. Dolní Bobrová a obci Bobrová a doporučila zastupitelstvu kraje schválit darování pozemku par. č. 765/2 ostatní plocha, neplodná půda o výměře 1 534 m2 v k. ú. Dolní Bobrová a obci Bobrová do vlastnictví obce Bobrová.
SÚS Žďár nad Sázavou souhlasí s darováním shora uvedeného pozemku obci Bobrová.
Proti darování pozemku nemá námitek Odbor dopravy a silničního hospodářství.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
* darování pozemku par. č. 765/2 ostatní plocha, neplodná plocha o výměře 1 534 m2 v k. ú. Dolní Bobrová a obci Bobrová z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Bobrová;
* dodatek č. 139 Zřizovací listiny Správy a údržby silnic Žďár nad Sázavou dle materiálu
ZK-07-2005-06, př. 1.
Termín 2005