Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-05-2015-13

NázevSpolupráce v oblasti zdravotnictví mezi Provincií Hubei a Krajem Vysočina
Zpracoval S. Měrtlová
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuNa základě podepsaného memoranda o spolupráci a návštěvě guvernéra Wang Guoshenga v Kraji Vysočina v říjnu loňského roku, proběhla v květnu návštěva zástupců Kraje Vysočina v Číně. Delegace, kterou vedl hejtman Jiří Běhounek, se skládala z náměstka hejtmana Libora Joukla a zastupitelů Zdeňka Dobrého a Josefa Macha. Účastnili se také ředitelé krajských nemocnic, zástupci Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a devět podnikatelů.
V oblasti zdravotnictví byl na společném jednání v Nemocnici TCM Provincie Hubei z čínské strany předán návrh předběžné dohody o navázání vztahu přátelské spolupráce mezi Nemocnicí TCM Provincie Hubei a Nemocnicí Jihlava (příloha č. ZK-05-2015-13, př. 1) a dále návrh Memoranda o porozumění mezi Komisí pro zdraví a plánování rodiny Provincie Hubei a Krajem Vysočina o spolupráci v oblasti zdravotnictví (příloha č. ZK-05-2015-13, př. 2).
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhnul radě kraje vzít na vědomí uzavření Předběžné dohody o navázání vztahu přátelské spolupráce mezi Nemocnicí TCM Provincie Hubei a Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací, a dále doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout o uzavření Memoranda o porozumění mezi Komisí pro zdraví a plánování rodiny Provincie Hubei a Krajem Vysočina o spolupráci v oblasti zdravotnictví.
StanoviskaRaka kraje přijala dne 16. 6. 2015 usnesení č. 1130/20/2015/RK, kterým vzala na vědomí předběžnou dohodu o navázání vztahu přátelské spolupráce mezi Nemocnicí TCM Provincie Hubei a Nemocnicí Jihlava, příspěvkovou organizací, dle materiálu ZK-05-2015-13, př. 1 a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít Memorandum o porozumění mezi Komisí pro zdraví a plánování rodiny Provincie Hubei a Krajem Vysočina o spolupráci v oblasti zdravotnictví dle materiálu ZK-05-2015-13, př. 2.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitel Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2015