Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2015-44

ZK-02-2015-44.doc  ZK-02-2015-44pr01.pdf  ZK-02-2015-44pr01a.pdf  ZK-02-2015-44pr01b.pdf
Číslo jednacíZK-02-2015-44
NázevUzavření smluv o budoucí darovací smlouvě - k. ú. Ořechov u Křižanova a k. ú. Hojovice
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá L. Joukl
Popis problémuNa OM se obrátila obec Ořechov se žádostí o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na převod části pozemků par. č. 1535/1 a par. č. 1535/8 v k. ú. Ořechov u Křižanova. Obec má v úmyslu žádat u Ministerstva pro místní rozvoj o dotaci na stavbu Chodník Ořechov- Ronov . Poskytovatel dotace požaduje jako jeden z dokladů smlouvu, která osvědčí, že se žadatel stane vlastníkem pozemku, na němž bude chodník vybudován. Z tohoto důvodu obec žádá o uzavření smlouvy. Pro účely stavebního řízení byla s obcí uzavřena dne 16. 2. 2015 smlouva zakládající právo provést výše uvedenou stavbu,
Dále se na OM obrátila obec Hojovice se žádostí o darování částí pozemků par. č. 871/2 a par. č. 836/40 v k.ú. Hojovice, na kterých obec chce vybudovat chodníky. I v tomto případě je s obcí uzavírána smlouva zakládající právo provést stavbu chodníku, Vzhledem k tomu, že je požadována pouze zastavěná část pozemků, kdy bude třeba po dokončení stavby vyhotovit geometrický plán, navrhuje OM uzavřít též smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s obcí Ořechov smlouvu o budoucí darovací smlouvě na část pozemků par. č. 1535/1 a par. č. 1535/8, které budou v budoucnu zastavěny stavbou chodníku. Stejný postup OM navrhuje i v případě obce Hojovice, kdy se jedná o pozemky par. č. 871/2 a par. č. 836/40.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny v obou případech souhlasí s převody geometricky oddělených částí pozemků zastavěných chodníky.
Zákonná podmínka pro převod nemovitého majetku z vlastnictví Kraje Vysočina, tj. zveřejnění záměru darování na úřední desce krajského úřadu proběhla ve dnech 9. 2. - 12. 3. 2015.
Smlouvy nejsou předkládány, jedná se o standardní typ smluv.
Usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a obcí Ořechov a Hojovice smlouvy o budoucí darovací smlouvě na převod částí pozemků zastavěných chodníky do vlastnictví těchto obcí.
StanoviskaUsnesením 0198/04/2015/RK rada kraje rozhodla zveřejnit na úřední desce záměr darování částí pozemků par. č. 1535/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 1535/8 - ost. plocha, jiná plocha v k. ú. Ořechov u Křižanova, obec Ořechov zastavěných stavbou chodníku do vlastnictví obce Ořechov a částí pozemků par. č. 871/2 - ost. plocha, silnice a par. č. 836/40 - ost. plocha, ost. komunikace v k. ú. a obci Hojovice zastavěných stavbou chodníku do vlastnictví obce Hojovice a doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina, na straně budoucího dárce a obcí Ořechov, na straně budoucího obdarovaného, smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod částí pozemků par. č. 1535/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 1535/8 - ost. plocha, jiná plocha v k. ú. Ořechov u Křižanova zastavěných stavbou chodníku z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Ořechov a uzavřít mezi Krajem Vysočina, na straně budoucího dárce a obcí Hojovice, na straně budoucího obdarovaného, smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod částí pozemků částí pozemků par. č. 871/2 - ost. plocha, silnice a par. č. 836/40 - ost. plocha, ost. komunikace v k. ú. a obci Hojovice zastavěných chodníkem z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Hojovice.

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Žďár nad Sázavou i cestmistrovství Pelhřimov požadují po dokončení stavby provést geometrické zaměření a následné vypořádání zastavěných pozemků.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
* uzavřít mezi Krajem Vysočina, na straně budoucího dárce a obcí Ořechov, na straně budoucího obdarovaného, smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod částí pozemků par. č. 1535/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 1535/8 - ost. plocha, jiná plocha v k. ú. Ořechov u Křižanova zastavěných stavbou chodníku z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Ořechov;
* uzavřít mezi Krajem Vysočina, na straně budoucího dárce a obcí Hojovice, na straně budoucího obdarovaného, smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod částí pozemků par. č. 871/2 - ost. plocha, silnice a par. č. 836/40 - ost. plocha, ost. komunikace v k. ú. a obci Hojovice zastavěných stavbou chodníku z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Hojovice.
Termín 30. června 2015