Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2015-107

ZK-02-2015-107.doc  ZK-02-2015-107pr01.doc  ZK-02-2015-107pr02.doc
Číslo jednacíZK-02-2015-107
NázevFOND VYSOČINY - grantový program Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2015
Zpracoval R. Šimánková
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rozvoje a zkvalitnění infrastruktury cestovního ruchu, který je zaměřen na rozvoj zážitkové turistiky na území Kraje Vysočina. Příjemci dotace mohou být právnické osoby (veřejný i podnikatelský sektor) a fyzické osoby podnikající s maximální podporou 150 tis. Kč na jeden projekt.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen OKPPCR ) připravil k vyhlášení grantový program Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2015 v objemu 1,1 mil. Kč na podporu rozvoje zážitkové turistiky na území Kraje Vysočina. Grantový program naplňuje cíle opatření 5.1. Programu rozvoje Kraje Vysočina. Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování výstavby, modernizace a rozšíření infrastruktury cestovního ruchu, která je zaměřena na rozvoj zážitkové turistiky v Kraji Vysočina. Zážitková turistika je vhodná forma poznávání, která motivuje k návštěvě kraje, a to nejen v době hlavní sezóny, ale i mimo ni. Podpořeny budou především takové projekty, které jsou svým zaměřením atraktivní, dokáží návštěvníka zaujmout a přilákat do kraje, a které zároveň přinášejí návštěvníkovi nevšední zážitky. Návrh grantového programu je obsahem materiálu ZK-02-2015-107, př. 1.
Změnou oproti výzvě vyhlašované v roce 2013 jsou zejména úpravy specifických kritérií a výše maximální dotace. Materiál ve změnovém režimu je obsahem přílohy
ZK-02-2015-107, př. 2.
StanoviskaStanovisko rady kraje:
Rada kraje materiál projednala na svém zasedání dne 10. 3. 2015 a usnesením č. 0486/09/2015/RK doporučila zastupitelstvu kraje grantový program k vyhlášení.

Stanovisko Komise kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů Rady Kraje Vysočina: Komise projednala návrh grantového programu Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2015 a doporučila radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Fondu Vysočiny Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2015 . Usnesení č. 01/01/2015/Kkcrvv.

Stanovisko odboru regionálního rozvoje: Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.

Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV01237.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
vyhlašuje
grantový program Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2015 dle materiálu
ZK-02-2015-107, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2015 ve složení:
ODS -
KDU-ČSL -
ČSSD -
KSČM -
Pro Vysočinu -
TOP09 a STAN -
* .............................. předsedou řídicího výboru grantového programu Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2015 ;
* garantem grantového programu Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2015 odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu a zástupce garanta Ing. Petra Stejskala s právem hlasovacím a Ing. Renatu Šimánkovou s právem poradním;
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost OKPPCR
Termín 24. 03. 2015