Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2015-10

NázevSTRATEGIE ICT Kraje Vysočina 2015-2017
Zpracoval P. Pavlinec
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuV lednu 2015 byla dokončena příprava dokumentu Strategie ICT Kraje Vysočina 2015-2017.
Tato Strategie je klíčovým dokumentem, který vyhodnocuje průběh a stav aktivit navržených v předchozí strategii z roku 2011 a definuje směr dalšího rozvoj informatiky v Kraji Vysočina. Dokument navrhuje řešení taková, aby Kraj Vysočina zůstal subjektem veřejné správy, který využívá nejmodernější technologie při zachování principů otevřenosti, přístupnosti, efektivity a maximální jednoduchosti využívání. Vedle stabilní robustní infrastruktury a jednoduše použitelných aplikací je nutné soustředit se na znalosti skupin uživatelů, odborníků, elektronickou bezpečnost a dostupnost informací v rámci celého regionu.
S těmito všemi aspekty Strategie pracuje a navrhuje budoucí směry rozvoje. Dokument definuje následující klíčové oblasti a opatření:
Infrastruktura
* rozvoj regionální síťové infrastruktury a šíření vysokorychlostního internetu pro domácnosti a podnikatele
* rozvoj síťové infrastruktury veřejné správy
* výstavba datových center a datových úložišť
Elektronické služby
* rozvoj elektronických služeb na úrovni Kraje a integrace služeb veřejné správy
* rozvoj mobility a mobilních technologií
Oblast ICT gramotnost a vzdělávání
* vzdělávání v oblasti nových technologií ve společnosti i ve veřejné správě se zaměřením na počítačovou kriminalitu
* propagace ICT a služeb veřejné správy
* oborné vzdělávání pracovníků ICT ve veřejné správě Kraje Vysočina (obce, PO)
Projektové řízení v rámci ICT
* zvýšení úrovně měření kvality projektů a jejich zpětné vyhodnocování
* zvýšení úrovně plánování projektů se zaměřením na vyhodnocování cashflow a dopadů do operativních nákladů
Oblast Informační bezpečnosti
* zavedení a optimalizace procesů řízení bezpečnosti
* splnění podmínek obsažených v zákoně o kybernetické bezpečnosti
Plný text strategie je přílohou č. 1 materiálu.
Návrh řešení Odbor informatiky navrhuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina schválit Strategii ICT Kraje Vysočina 2015-2017, jako jeden ze zásadních strategických dokumentů Kraje.
Rada Kraje Vysočina dne 3. 3. 2015 doporučila svým usnesením č. 0376/08/2015/RK zastupitelstvu Strategii ICT schválit.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Strategii ICT Kraje Vysočina 2015-2017 dle materiálu ZK-02-2015-10, př. 1.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín 31. 12. 2017