Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-01-2015-24

NázevNabytí pozemku v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem
Zpracoval M. Slánský
Předkládá L. Joukl
Popis problémuJedná se o nabytí pozemku darem, který se nachází v areálu KSUSV - cestmistrovství Bystřice nad Pernštejnem v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem.
Odbor majetkový obdržel od zástupce KSUSV - cestmistrovství Bystřice nad Pernštejnem podnět, aby bylo požádáno město Bystřice nad Pernštejnem o převod pozemku par. č. 2892/3 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 11 m2 v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem. Tento pozemek se nachází v oploceném areálu KSUSV - cestmistrovství Bystřice nad Pernštejnem. Město Bystřice nad Pernštejnem na základě žádosti odboru majetkového vyslovilo souhlas s darováním uvedené nemovitosti.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje nabýt darem do vlastnictví pozemek par. č. 2892/3 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 11 m2 v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem, který je ve vlastnictví města Bystřice nad Pernštejnem.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout nabýt darem do vlastnictví Kraje Vysočina výše uvedený pozemek.
Nabývaný pozemek bude dodatkem zřizovací listiny předán k hospodaření příspěvkové organizaci Kraje Vysočina s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smluvní vztah.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, souhlasí s nabytím pozemku.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s nabytím pozemku.
Rada kraje usnesením 0037/02/2015/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek par. č. 2892/3 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 11 m2 v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem, z vlastnictví města Bystřice nad Pernštejnem do vlastnictví Kraje Vysočina.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
nabýt darem pozemek par. č. 2892/3 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 11 m2 v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem z vlastnictví města Bystřice nad Pernštejnem do vlastnictví Kraje Vysočina.

Dodatek č. 1225 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace dle materiálu ZK-01-2015-24,-př. 1.
Odpovědnost Odbor majetkový
Termín 30. 6. 2015