Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2014-68

ZK-06-2014-68.doc  ZK-06-2014-68pr01.pdf  ZK-06-2014-68pr02.pdf
Číslo jednacíZK-06-2014-68
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Evropské projekty - převod prostředků na realizaci mezinárodního projektu Vaříme společně
Zpracoval K. Ubr, E. Ampapová
Předkládá J. Fialová
Popis problémuMateriál předkládá k projednání převod prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na realizaci společného projektu Kraje Vysočina a la Région Champagne-Ardenne (dále jen partner ) s názvem Vaříme společně.
Projekt, který je zaměřený na vzájemnou výměnu zkušeností v oblasti odborného školství specializovaného na gastronomii, schválilo zastupitelstvo kraje dne 13. 5. 2014 usnesením č. 0252/03/2014/ZK. Žádost o grant v rámci klíčové akce 2 byla na jednání Schvalovací komise programu Erasmus+ schválena. Informace o schválení projektu je uvedena v materiálu ZK-06-2014-68, př. 1. Celkový rozpočet za oba regiony přidělený na realizaci projektu je uveden v materiálu ZK-06-2014-68, př. 2.
Koordinátorem projektu je Kraj Vysočina, který odpovídá za realizaci včetně nakládání s rozpočtem za oba regiony. Celkové náklady za oba regiony činí 96 365 EUR (podíl Kraje Vysočina 43 750 EUR, podíl Partnera 50 615 EUR), předfinancování činí 20 % (zádržné na konci projektu, za Kraj Vysočina cca 245 tis. Kč a za Partnera cca 280 tis. Kč). V současné době probíhají s Partnerem jednání o možnostech předfinancování jeho vlastních aktivit s tím, že nám Partner bude průběžně dle potřeby zasílat finanční prostředky na vlastní aktivity. Výsledek jednání bude zakotven do Smlouvy o partnerství , ve které budou podrobněji upraveny podmínky spolupráce, financování a způsobu proplacení nákladů partnera. Smlouva o partnerství bude krajskému zastupitelstvu předložena po vyjednání všech podmínek s partnerem.
Projekt bude spolufinancován ve výši 25 % z mimořádných nákladů za služby (Exceptional Costs), tj. 25 % z 5 500 EUR za náš kraj. Částka spolufinancování činí cca 40 tis. Kč.
Realizace projektu začíná datem schvalovacího dopisu. Vzhledem k tomu, že 1. zálohová platba ve výši 60 % nám bude zaslána do 30 dnů od podpisu grantové smlouvy, kterou jsme prozatím neobdrželi, je třeba začít průběžně převádět finanční prostředky na zvláštní účet. Zaslání 1. zálohové platby očekáváme do konce kalendářního roku.
Návrh řešení OŠMS předkládá orgánům kraje návrh na převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na kapitolu Evropské projekty na zvláštní účet projektu Vaříme společně.
StanoviskaOdbor ekonomický:
Ekonomický odbor nemá připomínky k návrhu usnesení, spolufinancování bude ve výši cca 40 tis. Kč.

Rada kraje:
Rada kraje usnesením č. 1959/32/2014/RK na svém jednání dne 27. 10. 2014 doporučila zastupitelstvu kraje:
schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů na kapitolu Evropské projekty na zvláštní účet projektu Vaříme společně do výše 565 000 Kč s tím, že finance budou uvolňovány podle aktuální potřeby projektu.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, odbor ekonomický
Termín 31. 8. 2016