Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2014-57

ZK-06-2014-57.doc  ZK-06-2014-57pr01.doc  ZK-06-2014-57pr02.doc
Číslo jednacíZK-06-2014-57
NázevNávrh aktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina
Zpracoval R. Šimánková
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuMateriál se zabývá návrhem aktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina (dále jen Zásady ), které Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo dne 12. 11. 2013 usnesením č. 0497/06/2013/ZK. Pro rok 2015 je materiál předkládán ke schválení v aktualizovaném znění.
Finanční podpora v rámci tohoto dotačního titulu si klade za cíl zkvalitnit a rozšířit služby poskytované turistickými informačními centry (dále jen TIC ) v oblasti cestovního ruchu v Kraji Vysočina a naopak získat stabilní zdroj stále aktuálních informací a dat pro efektivní práci v rámci marketingu cestovního ruchu, kterým se zabývá krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism.
V současné době v kraji působí 45 TIC, 26 z nich je členem Asociace turistických informačních center ČR a 34 z nich je certifikovaných Jednotnou klasifikací TIC nebo o ni má požádáno. Podpora je umožněna těm, která splňují základní kritéria, celková výše podpory pak závisí na míře naplnění doplňkových kritérií, ke kterým se TIC zaváží.
V návrhu aktualizace Zásad došlo ke změnám v doplňkových kritériích, kde jsou ta, která jsou již bezproblémově zajišťována, hodnocena méně body a větší důraz je kladen například na sběr statistických dat o turistické návštěvnosti i o kvalitní plnění regionálních turistických databází. TIC přibyly mimo jiné i některé nové úkoly, mezi něž patří rozšíření regionální databáze fotografií turistických atraktivit, zajištění průběžného marketingového šetření u zahraničních návštěvníků nebo zapojení se do certifikace Cyklisté vítáni.
Další změny jsou již méně závažného charakteru a vyplývají ze zkušenosti s administrací programu, jedná se o úpravu formuláře žádosti i závěrečného vyúčtování a zjednodušení povinných příloh žádosti, stejně jako ustanovení smlouvy po vstoupení v platnost nového občanského zákoníku a Nařízením Komise č. 1407/2013 upravujícím podporu de minimis.
Návrh Zásad je obsahem materiálu ZK-06-2014-57, př. 1 (materiál je ve změnovém režimu) a v příloze ZK-06-2014-57, př. 2 materiálu jsou již pro čitelnost zapracované změny přijaty.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje Zastupitelstvu Kraje Vysočina schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina dle materiálu ZK-06-2014-57, př. 2.
StanoviskaUsnesení 11/08/2014/LV
Legislativní výbor Zastupitelstva Kraje Vysočina bere na vědomí a doporučuje zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina.

Usnesení 20/04/2014/Kkcrvv
Komise kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů Rady Kraje Vysočina projednala a doporučuje zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina.

Rada Kraje Vysočina materiál projednala na svém zasedání dne 21. 10. 2014 a usnesením č. 1912/31/2014/RK jej doporučila zastupitelstvu ke schválení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina, dle materiálu ZK-06-2014-57, př. 2.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Termín 18. 11. 2014