Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-06-2014-52

Číslo jednacíZK-06-2014-52
Zpracoval K. Lisá
Předkládá M. Kružíková
Popis problémuMateriál se zabývá návrhem aktualizace Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí Kraje Vysočina souvisejících s oslavami či připomenutím významných výročí obcí (dále jen Zásady ).
Zastupitelstvo kraje schválilo dne 18. 12. 2012 usnesením č. 0601/08/2012/ZK Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí Kraje Vysočina souvisejících zejména s oslavami či připomenutím významných výročí obcí č. 14/12. Dotace je určena výhradně obcím Kraje Vysočina např. na příležitosti výročí založení obce, získání městských práv, pořádání sjezdu rodáků, udělení praporu a znaku, získání důležitých ocenění, nebo na oslavy či připomenutí jiné důležité historické události obce, včetně oslav výročí spolků, jejichž činnost přispívá ke kulturně-společenskému životu obce.
V návrhu aktualizace Zásad viz ZK-06-2014-52, př. 2 (materiál ve změnovém režimu) došlo především k několika změnám, které vznikly na základě získaných zkušeností při administraci dotací a zároveň proběhla jejich aktualizace s ohledem na nový občanský zákoník. Výše uvedené změny se promítly i ve smlouvě o poskytnutí dotace, která byla upravena v souladu se vzorovou smlouvou z eDotací, a ve formulářích.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje zastupitelstvu kraje schválit aktualizované znění Zásad dle materiálu ZK-06-2014-52, př. 1.
Poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí Kraje Vysočina souvisejících s oslavami či připomenutím významných výročí obcí probíhá již od roku 2008 a je vyhledávaným dotačním titulem ze strany příjemců dotace.
StanoviskaLegislativní výbor Zastupitelstva Kraje Vysočina na svém zasedání č. 7/2014 dne 8. 9. 2014 materiál projednal a svým usnesením č. 09/07/2014/LV doporučuje zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí Kraje Vysočina souvisejících s oslavami či připomenutím významných výročí obcí.

Komise kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů Rady Kraje Vysočina na svém zasedání č. 4/2014 dne 18. 9. 2014 materiál projednala a usnesením č. 20/04/2014/Kkcrvv doporučuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí Kraje Vysočina souvisejících s oslavami či připomenutím významných výročí obcí.

Odbor sekretariátu hejtmana
Souhlasí s navrhovanou publicitou dle materiálu ZK-06-2014-52, př. 1 a existenci Zásad vnímá jako pozitivní systémové opatření pro rozvoj společenských a kulturních aktivit v Kraji Vysočina.

Rada kraje na svém zasedání č. 31/2014 ze dne 21. 10. 2014 materiál projednala a usnesením č. 1905/31/2014/RK jej doporučila zastupitelstvu kraje ke schválení.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí Kraje Vysočina souvisejících s oslavami či připomenutím významných výročí obcí dle materiálu ZK-06-2014-52, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Termín 31. 12. 2014